Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás, programozás1...

Programozás, programozás1 tantárgy = junior elméleti tudással?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elte-n kezdem a Prog.Infot,és lesz olyan tárgyam,hogy prog1, ha ezt 5ösre teljesítem akkor ez kb junior szint már?(álláspiacon)
2023. aug. 2. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem.
2023. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert?
2023. aug. 2. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

#2: Mert ezek csak a nagyon alapvető alapismeretek, nincs kellő gyakorlati tapasztalatod sem.

Majd ha elvégzed az egyetemi képzést, akkor talán.

2023. aug. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Hogyne!

Prog 1 = junior

Prog 2 = medior

Prog 3 = senior

Prog 4 = expert / tech lead


Plusz az önéletrajzodban sem felejtsd el úgy feltüntetni a tapasztalatodat, hogy beleszámítod azt is amikor 12 éves korodban begépelted az index.html-be hogy Hello World szóval 20 éves korodra nyugodtan írd be hogy már 8 éves programozói tapasztalattal rendelkezel és ennek megfelelően lődd be a bérigényt bruttó 2 millió fölé

2023. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

BME-t mondom, mert oda jártam.


Ott első félévben a Prog1 kb érettségi szintet adja meg.


2 év után szoktak gyakornokként elhelyezkedni az emberek. A BME elv egész jó egyetem, mégis soka szaktársam rettenetesen nehezen tudott elhelyezkedni gyakornoknak … tehát kb ez lehet a gyakornoki szint kezdete.


Itt már nagyon szétnyílik az olló. Vannak akik itt lazán hozzák már a “junior” szintet és olyan aki diploma után is alig.


Meg persze mindenhol mást jelent a junior. Vannak multik, ahol a két szép szemedre, angol tudásodra és alap hackerrank feladatok megoldására adnak junior pozit és br 800k-t és vannak olyan helyek, ahol konkrétan olyan fevételi feladatot kapsz már gyakornokként, hogy csinálj meg egy alap full stack oldalt Angular és Springgel. (Tudom, én jelentkeztem egy ilyen helyre)

2023. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1 miért van lapontozva?


Természetesen NEM egyenlő. Miért? Pl mert nincs OOP prog 1-en, anélkül pedig nehéz lenne juniornak lenni.


Junior szinthez általában kell egy nyelvet intermediate szinten magabiztosan használni, ismerni legalább egy népszerű frameworköt a nyelvhez, OOP-vel magabiztosan kell dolgoznod, törekedned kell a clean code elvek alkalmazására, ismerni kell pár hasznosabb design patternt, meg alapvető algoritmusokkal és adatszerkezetekkel magabiztosan kell dolgoznod.


Persze prog 2 végére lehetsz egy gyakornoki/diákmunka szinten, de nem a prog 1 meg prog 2 tárgyaid miatt, hanem mert azon felül rengeteget gyakorolsz otthon.


Nem elijeszteni szeretnélek, mert IT és programozás is remek terület, viszont juniorként borzasztóan nehéz boldogulni és egyre inkább az lesz. Jelenleg (és később is) juniorként tapasztalattal és/vagy izgalmas githubbal tudsz csak kitűnni, ha ez nincs, akkor nem fogsz tudni válogatni munkahelyeket és hosszú idő lesz valami munkát találnod. Szóval elhiheted, hogy egy random egyetemi tárgy semmire se elég.

2023. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4 ne mondj már ilyeneket mert még elhiszik. Mostanában tényleg az összes megfáradt kétkezi munkás és alulfizetett diplomás egyöntetűen programozni akar, közülük szerintem sokan simán elhiszik az iróniát szó szerint.
2023. aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!