Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A translate paraméterébe is...

A translate paraméterébe is kell a deltával való szorzás ahhoz hogy a reális pixel per másodperces sebességgel mozogjon az objekt?

Figyelt kérdés

[link]


Ha a translateba is beírom a deltát akkor lassabban mozog az objekt ami érthető mert ezzel leszorzom viszont azt nem tudom el dönteni hogy erre a plusz szorzásra szükség van e.


itt azért szorzom be hogy időhöz kötött legyen a gyorsulás

_speed = minf(_speed + initial_speed + accele * delta, maxspeed)


itt úgy szintén hogy speed per másodperces sebességgel tolja a vectort

_veloc = _veloc.move_toward(_movedir * maxspeed, _speed * delta)


De mivel a movetowardba a mozgás időhöz kötött ezért úgy gondolom hogy a translateba már nem kell beiktatni a deltát, ez az amit tudni akarok pls segítsetek!


2023. aug. 7. 01:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg hiba is van benne amit nem tudom hogy mi okoz elindítom majd nem nyomok le semmit nem kezd el folyamatosan lassulni hanem megtart egy sebességet és megy tovább
2023. aug. 7. 01:33
 2/4 A kérdező kommentje:
Megvan a hiba ha a movetoward utolsó paramétere minnél kisebb annál lassabban tolja el a vektort nullánál meg nem tesz vele semmit úgy hagyja.
2023. aug. 7. 02:23
 3/4 A kérdező kommentje:

_speed = maxf(_speed - friction * delta, 0.0) # ez a sor nem kell

_veloc = _veloc.move_toward(Vector2.ZERO, _speed * delta) # itt meg a speed cserélve lett friction ra


Ezzel csak csökkentem a súrlódási erőt nulláig amit nem is akartam aztán ha nulla értéket kap a movetoward akkor nem fogja elérni sohasem a Vector2.zero értéket és így nem áll meg soha, ez volt a baj.

Olyan hülye vagyok hogy az nem igaz.

2023. aug. 7. 02:32
 4/4 A kérdező kommentje:

[link]


Kell a translateba is a deltával való szorzás? Vagy nem kell oda mert már szorozva lett movetowards metódusokba?

2023. aug. 7. 02:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!