Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagy programozok, az ilyen...

Nagy programozok, az ilyen miert hivja magat programozonak?

Figyelt kérdés

Van egy ismeros, es ezt mar tobbszor tapasztaltam, ok kijelentik,hogy programozok, elso kerdesem, milyen nyelven programozol?

Egytol-egyig azt mondtak magyar…. Szerintetek?Es akkor attol felunk,hogy nem tudunk elhelyezkedni, nem egy magas szint amit meg kell elozni :D


2023. aug. 11. 05:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Csak azt hiszik, hogy programozók. :) Másrészt a kódban a mindent ANGOLlul írjuk, legyen az változó/függvény név, de még a dokumentációt is angolil szokás írni. (Hogy, ha 1x nem magyar lesz a csapatban/melletted, akkor ő is értse)


A "magyar" válasz is eleve rossz. :D

2023. aug. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
78%
Nekem is van egy ilyen gyökér ismerősöm… mikor megkérdeztem hogy mit dolgozik, azt mondta hogy webfejlesztő. Kérdeztem hogy milyen stack / nyelvek, erre rávágta hogy magyarul lol…. Később kiderült hogy valami bullshit kommunikációs poziban dolgozik, és a céges intranet oldalra ír cikkeket.
2023. aug. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Magyarul, lol. Én ilyen marhákkal még nem találkoztam, de olyannal igen, aki magyar változó- és függvényneveket használt, meg magyarul kommentezett. Én attól is hátast tudok dobni, mert nekem alap, hogy mindent angolul írok, bár az ilyen valószínű úgyse fog soha nemzetközi csapatba kerülni.
2023. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ja, en tavaly kezdtem el az egyetemet, Pecsen, PTI szakon! Es mondom rakerdezek, mert o azt hangoztatta,hogy milyen jol keres stb!

Azt kiderult valami okj-s rendszergazda egy iskolaban :D

2023. aug. 11. 09:54
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Biztos vagyok benne, hogy kamu a kérdés. Ilyen választ soha senkitől sem hallottam.


Meg ez a "milyen nyelven programozól" kérdésen tipikusan azok lovagolnak, akik nem tudnak programozni. Tehát éppen, hogy a legkezdőbb, aki csak 2 youtube videót nézett a témában is rögtön rávágna erre egy programozási nyelvet.


A tényleges programozók, tipikusan azt kérdezik egy másik programozótól, hogy milyen nyelven programozik, mert akár hiszed, akár nem az adott nyelv egy másodlagos dolog.


Tehát full kamunak érzem a kérdést, főleg hogy azt mondod ez többször megtörtént veled.

2023. aug. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Te vagy a full kamu… mi az,hogy nem szamit a nyelv :D vegem van…. Attol meg meglehet kerdezni, hogy ki milyen nyelvben programoz
2023. aug. 11. 10:02
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

6#


Abszolút nem számít.


Egy programozó előtt van kb 35 év munkaviszony.


Ebből 2 év alatt simán el tudsz érni nagy dolgokat egy teljesen új programozási nyelvvel munkahelyen.


Ami számít az a koncepcionális tudás, mert nagyon sok dolog univerzális.


Például én most munkát keresek, de lehet egy számomra teljesen új nyelvvel fogok elhelyezkedni. Ettől függetlenül ugyan úgy megadták a bérigényemet, mert van mögöttem tapasztalat és az csak részlet kérdés, hogy milyen sintaxist használok adott probléma megoldására.


Ezért is mondom, hogy ezt a kezdő fejlesztő nem tudja vagy akarja felfogni, mert ő csak azzal találkozott, hogy "Jaj, profin meg kell tanulnom a C#-ot" aztán ennyi, de a valóság nem ez.


Hozzá nem értő feltevéseidből tényleg egyértelmű, hogy full kamu a kérdés

2023. aug. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Es? Attol,hogy valaki megkerdezi a masikat,hogy te milyen nyelven kodolsz akkor az kamu? Hogy fugg ez ossze?
2023. aug. 11. 10:09
 9/13 A kérdező kommentje:
Allasoknal is a nyelv van feltuntetve…
2023. aug. 11. 10:10
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Állások:


-Sok helyen több nyelvet megadnak. Tipikusan multiknál. Igazából teljesen mindegyn milyen nyelven programozól. A lényeg az algirutmikus tudás és univerzális tapasztalat.


-Ha megnézed, nem nagyon szoktam +5 év feletti tapasztalatot elkérni bármiben. Nem véletlenül. Ennyi idő alatt a legbénábbak is kimaxolják a tudások.

Egy ember meg dolgozik kb 40 évet élete során. Tehát nagyon hamar több dologból is senior tud lenni az ember. Meg ez a "Pontosan kell tudni az adott nyelv minden picit részletét" megközelítés eddig sem működött, de a chatgpt világában már abszolút releváns.


Nyugi. Tényleg nem a programozási nyelv számít egy programozónál.


Maximum pici KKV-knál, de képzeld sok multi úgy is felvesz embereket adott pozíciókra, hogy soha sem hallott arról a nyelvről és ugyan úgy megadják neki a senior bérigényt.


-------------------------------------------------------


Nem amiatt kamu, mert megkérdezted ezt, hanem a válaszok alapján, mert tipikusan a teljesen kezdők kötik minden figyelmüket 1-1 adott nyelvre, így ha kitudja mondta, hogy "programozó", akkor már érti is a kérdést, amit kérdezel és büszkén rákamuzza, hogy melyik nyelvet ismer.


Pont ezeknél az embereknél nem történik meg olyan, hogy rávágják, hogy "magyarul".


Ez a full kamu része.


Tehát rettenetesen ritka és elkézelhetetlen válasz ez egy programozótól, főleg egy "kamu programozótól". Az meg, hogy neked többen is válaszoltak így szinte lehetetlen.


Ezért kamu a kérdés.

2023. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!