Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Létezik magyar nyelvű, nagyobb...

Létezik magyar nyelvű, nagyobb volumenű programozó közösség?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan angol nyelvű programozó közösségi van, amelynek akár több 10ezer tagja is van, folyamatosan pörögnek a chatek, mindenki segít egymásnak és a programozáson felül ezek a szerverek a kapcsolatokat átviszik a valóéletbe is. Szoktak lenne találkozók, közös kaja stb. Természetesen ez csak nagyon kevés embernek megoldható, mivel szerte a világból vannak az emberek.


Én ezt egy nagyon jó dolognak tartom, viszont még nem találkoztam ilyesmivel magyar nyelven. Vannak ilyen pár száz fős magyar programozó discord szerverek, azonban nagyrészt kihaltak, viszont egy nagy, egységes közösség nincs, vagyis én nem tudok róla, hogy lenne.


Van esetleg ilyen hely? Szerintetek is jó dolog lenne ez?


2023. júl. 4. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

"Szerintetek is jó dolog lenne ez?"


Nincs igényem ilyen bohóckodásra.


A külföldi 'nagy' programozó közösségek is arról szólnak hogy 90% teleböfögi a barom kérdéseivel (épp úgy mint a magyar fórumokon) amit megválaszoltak már 1000x korábban:

"-Melyik nyelvet érdemes tanulni?

-Elérem már a junior szintet?

-Hogyan találjak állást?

-1 milliós bérigényem lehet ha megnéztem a youtuben 3 órás freedocecamp videót és profi python fejlesztő lettem ennek köszönhetően? "

stb...


Akár mennyire durva de a cégnél ahol dolgozom ott is pörög erősen a szakmai Teams csoport, azon kívül ott van a stackoverflow, ha pedig ez sem elég ott van a túlhypeolt ChatGPT is.

2023. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Régen biztosan ovlt ilyen az IRC-n. Most nem tudom van-e. Már nem magyarországon vagyok (csak ritkán).
2023. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
18%

Ha lenne effélére komoly igény, akkor meg is valósulna.

A facebook irgalmatlanul alárugott a kisebb közösségi site-oknak, fórumoknak, amellett, hogy maga a face strukturálisan alkalmatlan ezen fórumok kiváltására.


A kör bezárult, game over. Live with it.

2023. júl. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!