Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Foglalkozhat valaki végzettség...

Foglalkozhat valaki végzettség nélkül programozással?

Figyelt kérdés
Sajnos gyerekkoromban nagyon kisiklott az életem ezért nem volt lehetőségem tanulni. Maradt a 8 általános. A programozás viszont érdekelne. Lehet végzettség nélkül megélni belőle? Sajnos az összes álláslehetőség amit láttam legalább középiskolához de a legtöbb egyetemhez kötött.

2023. aug. 11. 16:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Már elmúltak ezek az idők.
2023. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
A programozás nincs törvényileg végzettséghez kötve. Viszont nehezen találsz olyan munkáltatót, aki egy végzettség nélküli, audtodidakta programozót alkalmazna. Próbálkozhatsz esetleg önálló fejlesztéssel mobilra, de az nagyon szerencsefüggő, hogy meg tudsz-e egy alkalmazásból élni.
2023. aug. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :(
2023. aug. 11. 16:33
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ, le tudsz-e tenni valamit az asztalra. Ha az állásinterjún tudsz demózni valami nagyon ütőset akkor minden esélyed megvan. Csak le kell érettségizz, mert anélkül tényleg nem állnak veled szóba. 2 év alatt a nulláról le lehet esti intenzív gimiben. Arra meg letehetsz valamilyen gyors felnőttképzést, máris olyam papírok vannak ami esélyt ad arra, hogy valami ütőset demózhass. Tanulni sosem késő, csak kezdj bele! Mindjárt itt a szeptember, még nem késő beiratkozni az esti gimibe és rövidesen kezdheted is.
2023. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

8 altalanossal nem fognak utanad kapkodni, az bizony igaz.


Angoltudasod van? Programoztal valaha barmit is? Ismersz barmilyen programnyelvet?

2023. aug. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Angol tudásom tűrhető szinten van és hobbiprojekteket csináltam.
2023. aug. 11. 17:38
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
'Turheto' - menne egy angol interju is?
2023. aug. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Én felnőtt koromban mentem estin tanulni, hogy megszerezzem az érettségit, szerintem te is tedd ezt. Amúgy a járvány óta szinte mindenki programozó akar lenni, lehetőleg gyorsan...
2023. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy minél kevesebb végzettséged van, annál többet kell bizonyítanod a cégeknek. Nem gond a diploma és érettségi hiánya, csak cserébe kell egy kiváló github profil tele nagyon érdekes saját projektekkel ÉS open source fejlesztésekhez aktívan kell segédkezned. De a legjobb valami nagyobb és saját open source projekt lenne ami nem triviális és viszonylag sokan használják. Tehát elméleti síkon lehetséges így is munkát találnod, csak borzasztóan nehéz lesz...


De figyelj, érettségit nem nehéz letenni, utána pedig elkezdhetsz levelezőn egy egyetemet. Utána már CV-den szépíthetsz és kihagyod a képzés kezdetét és a végét egy évvel előre hozod, úgy se fog senkit se érdekelni. Ezzel + egy fasza githubbal már teljesen reális esélyed lenne munkát találni.


Lehet ez az egész rosszul hangzik és sok szenvedésnek, de 3-4 éven belül dolgozhatnál programozóként. Ez egyáltalán nem sok idő, mi is ennyit tolunk le egyetemen. 5-6 éven belül pedig már lehetne években mérhető tapasztalatod ÉS diplomád.


Ha TÉNYLEG érdekel ez a terület, akkor mindenképp vágj bele, mert egy kényelmes karrier és kimagasló fizetés érdekében ezt a pár évet rááldozni egyáltalán nem sok. Szerinten már te se lehetsz tini és tapasztalod, hogy milyen gyorsan telik az idő...

2023. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

"Az a baj, hogy minél kevesebb végzettséged van, annál többet kell bizonyítanod a cégeknek."


Ez pont fordítva van.

2023. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!