Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik az az IT agazat amivel...

Melyik az az IT agazat amivel juniorkent BSC infos diplomaval relativ konnyen el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
2023. aug. 13. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Bármelyik, amelyikbe valamennyire beleástad magad, és legalább minimális készségeket tudsz felmutatni.
2023. aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Üzemeltetés
2023. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Rendszergazdai/üzemeltetői de a tesztelői allasoknal is erdemes próbálkozni.
2023. aug. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Bármi, amiben van tapasztalatod.


Az egyetem arra nagyon jó, hogy diákmunkában dolgozz, mert azokat a lehetőségeket relatívan egyszerű megcsípni. A kezdő főállások már nehezebben, mert az több kötöttséggel és költséggel jár a munkáltatótól.


Éppen ezért érdemes már egyetem elejétől kezdve célirányosan készülni egy adott területre. Úgy felvenni a szabválokat és a szakdoga témát, meg a kötelező gyakorlati helyet megtalálni, hogy azt az 1 adott irányt támogassa.


Ha ezt megcsinálod, akkor rettenetesen egyszerű lesz elhelyezkedned.


Viszont sokan ezzel nem foglalkoznak, csak az egyetem elvégzésére fókuszálnak és akkor jönnek az olyan önéletrajzok, hogy a "Skills" szekcióban olyanokat írnak, hogy: "python, java, C++, C#, verilog, html, css, git".


Tehát felsorol teljesen eltéről dolgokat és nem látszik csupán az önéletrajzából, hogy milyen pozícióra jelentkezik.


Ezek az emberek küszködnek, még ha nagyon jól is teljesítettek egyetem alatt, de a munkaerőpiacon hónapok alatt talának valamit és az sem a legjobb hely lesz, csak egy kompromisszum.

2023. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Egyetértek a #4 hozzászólóval. A legjobb amit tehetsz hogy az egyetemeb eltöltött kb 4-5. szemeszter után, amikor már van egy általános rálátásod az IT szektorra, orientálódsz arra a területre ami legjobban érdekel és szakmai gyakorlat / diákmunka / szakdolgozat / esetleg ha nagyon motivált vagy akkor kutatás vagy TDK-t csinálsz, hogy mire lediplomázol valódi projekteket és munkatapasztalatot tudj felmutatni.


Én mérnökinfón végeztem, elvileg ebben az évben nagyon nagy a pangás a junior piacon, én 1 éves szakmai gyakorlat + egyetemi kutatási tevékenység (egyetemen futó prokekt) amiből publikációm született és egy témába vágó szakdoga után egyáltalán nem érzékeltem hogy gond lenne az elhelyezkedésemmel. Az önéletrajzomba nem csak programozási nyelveket tudtam felsorolni plusz általános szöveget hogy nagyon szeretnék tanulni, hanem konkrét tényeket, hogy enterprise környezetben mik azok amiket rendszeresen használtam illetve a kutatást mely nyelven és milyen keretrendszerekkel végeztem. Én 6 helyről 4 visszajelzést kaptam 2 hét alatt, a következő hónapban pedig kezdhettem az új helyemen. Viszont az egyik szaktársam több hónap alatt sem kapott visszajelzést 1 helyről sem, mert ő a diplomán kívül semmit nem tudott felmutatni. Végül neki be kellett érnie, hogy 4 hónap után nem is azon a területen kezdett el dolgozni ami érdekli, csak elkeseredettségében beadta mindenhová és ahová felvették volna el is fogadta.


Szóval arra koncentrálj a tanulmányaid során, hogy a diploma mellé szerezz megfelelő tapasztalatot, mert diákmunkázni vagy az egyetemen egy kis plusz hozzáadásával bármelyik terület felé könnyen orientálódhatsz, míg junioroknál egyre magasabb a beugró szint és a legtöbb helyre tapasztalatot várnak.

2023. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
telefonos support. arra mindig keresnek balekokat, izé lelkes fiatalokat.
2023. aug. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!