Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire fontos tudás egy...

Mennyire fontos tudás egy webfejlesztőnek a devops tudás?

Figyelt kérdés

Itt kifejezetten a devops és cloud engineer pozikra gondolok, ahol cicd pipelineokat kell építeni, kubernetesel deploymenteket és mondjuk HELMel ezt pici összeszedetebben és mondjuk még AWSt vagy Azuret használnak.


Ez a tudás mennyire jó egy backend fejlesztőnek?


Az kifizetődő tud lenni, ha egy fejlesztő el megy 1-2 évet lehúzni devops poziba és utána visszatér fejlesztői pozícióba?


Vagy ez már egy karrier csikicsukázás, aminek az az eredménye, hogy amikor visszatér, akkor nem ugyan olyan senioritással vennék fel, mintha amúgy végig fejlesztett volna?


Ez mondjunior junior/min szinten gondolom, hogy probléma. Mi a helyzet senior szinten?



2023. aug. 22. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Kb annyira mint a háziorvosnak az agysebészeti rutinok,műtéti eljárások alkalmazása
2023. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Annyira fontos mint egy focistának a kosárlabdázásban vagy a gerelyhajításban szerzett tapasztalat
2023. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor mért van rengeteg álláshirdetésben, hogy előnyt vagy elvárás a devops és cloud ismeretek?
2023. aug. 22. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Devops és a cloud az két különböző dolog.


Fejlesztőnek a cloud többet ér (ismereti értelemben) mint egy devops. Egyrészt cloud (microservice, k8s, queue tendszerek) eszközöket inkább alkalmazzuk szerver oldalt, mert vmi vagy vki hív vagy ad adatot.


DevOps meg inkább elég érteni, hogy mi az és, hogyan paraméterezd/vezéreld. Pl. új microservice-t hozál létre és hozzá kell adni a helmhez. Most mondtam vmit.


DevOps Engineer meg megcsinálja az infrát meg a processzeket, hogy alád tegye a lovat.


Kb ennyi.

2023. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

#4es voltam


DevOps inkább konfigurálja a Kafkát, kubernetest; Ansible-lel a szervereket, Pipeline template-eket rak össze, vagy Helm definíciókat, amiket a developer paraméterez.

2023. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

#4 voltam


Senior szinten se kell, de cég függő. Inkább elég, ha tudod mi mire jó.


Én speciel nem tapasztaltam, hogy kelljen. K8S deploymentbe bele tudok nyúlni, pod-ot vizsgálni, de több sose kellet úgy igazán. Ha még is, kapott a DevOps-os feladatot. :) Azért alkalmazzák. :D

2023. aug. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!