Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt az sql lekérdezést hogy...

Ezt az sql lekérdezést hogy tudom megírni?

Figyelt kérdés
vannak gyerekek, akik osztályokba járnak. a gyerekek különböző szakkörökre járnak. pl. matek, fizika, irodalom. hogy tudom kilistázni azokat az osztályokat, amelynek egyik tanulója sem jár matek szakkörre?

2023. aug. 23. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Adatstruktúrát se kaptál?
2023. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit értesz adatstruktúra alatt?
2023. aug. 23. 09:28
 3/8 A kérdező kommentje:
vannak tábláim, benne adatok
2023. aug. 23. 09:30
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
xddxdxdx
2023. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Ahhoz, hogy pontos lekérdezést lehessen írni ismerni kellene a tábla/táblák felépítését, struktúráját, az oszlopok nevét és típusát, illetve hog milyen rendszert - Access, MySQL/MariaDB, PostgreSql,... - használtok.


Feltételezve, hogy a táblát Szakkortabla-nak hívják, és az alábbi oszlopok:

* ID

* Osztaly

* Nev

+ Szakkor

vannak, valami ilyesmi lekérdezést lehet írni:

SELECT DISTINCT Osztaly FROM Szakkortabla WHERE Szakkor <> 'matek'

szóval a barátod a WHERE kikötés.


De még egyszer: pontos lekérdezést csak pontos adatok ismeretében lehet tenni.

2023. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Megcsinálni nem fogom helyetted, de ötletet adok, feltételezve, hogy a táblák közti kapcsolat olyan, amilyennek gondolom (mivel nem osztottál meg érdemi információt, ezért magadra vagy utalva).


Az alapötlet az, hogy lekérdezed azokat a tanulókat, akik matek szakkörre járnak.


Ezek után lekérdezed, hogy ezek a tanulók melyik osztályba járnak.


Végül kiíratod azokat az osztályokat, amik nincsenek benne ebben az eredményül kapott halmazban.


Ezt a hármat kell összegyúrnod egy lekérdezésbe.

2023. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én #6-osnak adok igazat. Hiszen egy osztályba többen járnak. Így valami módon meg kell tudni hányan járnak az adott osztályból matekra, illetve járnak-e és ezt az eredményt felhasználva kell ezeket kizárni az osztályok halmazából.

#5-ös válasza szerintem csak abban az esetben működik, ha egy matekos sincs az osztályban.

2023. aug. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor az #5 azt feltételezi, hogy a szakköröket leíró tábla tartalmazza az osztályokat is, abban az esetben az is lehet jó. Én egy magasabb normálformában lévő adatbázisban gondolkodtam. Ugye ezért lenne jó érdemi információkat szolgáltatni az adatbázisról, különben nem lehet konkrét lekérdezést írni, csak példákat.
2023. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!