Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha van egy gépészmérnöki...

Ha van egy gépészmérnöki diplomám akkor is érdemes elvégezni egy IT-s egyetemet?

Figyelt kérdés
Mekkora hátrány ha csak egy mérnöki bsc van? Matekot vágom + html css javascript és java alapjait tudom + portfóliókat is fogok készíteni.
2023. aug. 30. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Végülis a matek/fizika tárgyakat valószínűleg eltudnád fogadtatni.


Gondolom tanultatok analízisen kívül, linearis algebrát, diszkrét matekot és valszámot is.


Szóval kb 1 évnyi anyagot el is tudnál fogadtatni, szóval jóval rövidebb lenne és egyszerűbb a képzésed.


Ha így nézzük, akkor lehet nem is hülyeség, amúgy meg felesleges

2023. aug. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. diszkrét matekot és valszámom nincsen, de nagyon sok tárgyat eltudok fogadtatni. Miért gondolod, hogy felesleges megcsinálni?
2023. aug. 31. 09:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit akarsz.


Most jó pénzért, nagy banki szoftvereket fejlesztek és a kollégáim negyede, diploma nélküli, bootcampes, akiknek már van pár év tapasztalata.


Viszont vannak olyan területek, ahol elvárt a Bsc és olyan is, ahol kinéznek ha nincs msc vagy phd.


Egyik ismerősöm mesélte, hogy fizikusokkal dolgozott beágyazott rendszereken és egy komoly hierachia volt egyetemi végzettség alapján. A sima mérnökinfós bsc/msc kollégák csak sima "fehér galléros segédeknek" tekintették.

2023. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezen a területen csak a tudás számít, senkit nem érdekel, hogy mit végeztél el vagy mit nem. DE!


A probléma ugye ezzel az, hogy hogyan bizonyítod a tudásodat? Senior/medior szinten ott van mögötted n év tapasztalat és nem gond ez, de juniorként nincs túl sok opciód.


A mérnöki diploma mindenképp jó, hogy van, viszont ez junior szintre sajnos nem bizonyít programozói tudást. Jelenleg 3 opciód van (szerintem), amik a következők:

1. Elmész levelezőre és kb egy évvel le tudod rövidíteni a tárgyaid elfogadtattásával. Igaz, így is kell majd 2 évet tanulnod, de az utolsó évben már írhatod CV-be meg látni is fogják, hogy már lassan végzel. Szóval 1 év után már kereshetnél ezzel munkát, HA csinálsz legalább egy nagyobb projektet githubra és tényleg van tudásod, szóval nem vérzel el interjún.

2. Saját magadat képzed otthon, csinálsz egy sok projektes, szépen commitolt és dokumentált githubot + egy normália linkedin profilt és elkezdesz jelentkezni munkákra. De ez is lenne egy év, mire találnál valamit, mert gondolom nincs munka mellett rengeteg időd és minden hétvégén se fogsz tudni szombat és vasárnap 10-10 órákat kódolni/tanulni.

3. Csinálsz egy bootcampet. Ezért itt le fognak pontozni, mert mindenki diploma mániás és persze az ér a legtöbbet, sőt, csak az ér valamit a munkáltatónak. DE egyrészt mérnők vagy másrészt van mérnöki diplomád, így olyan bootcamp végén ahol megpróbálnak cégekhez bejuttatni, szinte biztosan lesz állásod. Csak hát ez is egy év lesz, mire munkához juthatsz.



Szerintem a diplomával járnál a legjobban, mert lehet, hogy kicsit később tudsz elhelyezkedni, mivel egyetem mellett nem lesz sok időd programozni saját projekteket, de ez teljesen jelentéktelen. Úgy is meg kell tanulnod bootcampen és/vagy sajá magad annak a nagy részét amit egyetemen fogsz. Akkor nem jobb ezt úgy tenni, hogy kapsz egy IT diplomát mellé amit elfogad a piac és ez legrosszabb esetben is csak 1+ évvel hátráltat?

2023. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek hasznos volt. Találtam egy másik lehetőséget. Találtam egy harmadik lehetőséget, jelentkezek egy mérnökinfós mscre levelezőn. Utána olvastam elvileg felvesznek csak néhány tágyat pótolnom kell. Így lesz egy msc + egy IT diplomám. Nincs rossz állásom egyelőre kár lenne otthagyni és egyébként is 2 év mire elvégzem.
2023. okt. 20. 21:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagy ez a tárgypótlásos dolgot bonyolúlt kivitelezni?
2023. okt. 20. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!