Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia miatt nehezebb lesz bejutni az IT-be mint eddig bármikor?

Figyelt kérdés

Jelenleg még nem tartanak ott a generatív modellek, hogy valóban kiváltsanak egy junior programozót/sysadmint/devopsost...stb. Viszont logikusnak tűnik a fejlesztéseket látva, hogy egy-két év és eléri a juniorok szintjét. Nyilván a mediorok és felette nincsenek egyáltalán veszélyben, évtizedek lehetnek, mire oda jut az AI.


Jelenleg viszont már csak pár lépés, hogy a cégek nagy részének lehetősége legyen átadni a "kulimunkákat" a juniorokról az MI-re és mediorokra.


Eljuthatunk oda, hogy évfolyamonként csak a legjobb egy-két embert veszik majd fel, a többinek meg megy a kukába a befektetett ideje?


(vidéken, főleg keleten már most is ez a helyzet, csak persze más okokból; az ország közel másik végében voltam gyakornok, annyira nem volt itt lehetőség)



2023. aug. 31. 06:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem
2023. aug. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2023. aug. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
36%
Nem
2023. aug. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 vmg ***** válasza:
42%
Csatlakozom az előttem szólókhoz.
2023. aug. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
21%
Elképzelhető, hogy hamarosan válságba kerülhet a szoftverfejlesztés. Az AI eljuthat arra a szintre, hogy egy junior fejlesztőt pótolni tudjon. Ha ez bekövetkezik, a cégek nem szívesen fognak juniorokat alkalmazni. Eddig oké, de a juniorokból lesznek a seniorok, és ha nem alkalmaznak juniorokat, egy idő után hiány lesz seniorokból, márpedig őket már nem fogja tudni pótolni az AI.
2023. aug. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Pont az AI miatt könnyebb állást találni, mert rettentő kevesen értenek hozzá és az oktatásba sem szivárgott még be.
2023. aug. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#1-4 Miért gondoljátok ezt? Nyilván a "nem" önmagában sem rossz válasz, de kíváncsi lennék a miértre.

#5,6 Köszönöm.

2023. aug. 31. 08:56
 8/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem lesz nehezebb. A junioroknak is fejlődniük kell valahol és ezt a cégek is tudják. És pláne, ha az adott junior tud bánni az AI-al, akkor mindenki happy.
2023. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
30%

"Eljuthatunk oda, hogy évfolyamonként csak a legjobb egy-két embert veszik majd fel, a többinek meg megy a kukába a befektetett ideje?"


El bizony. Bár a legjobb 1-2 helyett inkább a legjobb 10-15-öt saccolnám.

Biztos vagyok benne, hogy nem kell még éveket sem várni. Azaz, maximum három év és gyökeres fordulat áll majd be a fejlesztői álláspiacon.


Én a következőt csináltam.

Van egy elég speciális programozási nyelv, amit én fejlesztettem ki az elmúlt egy-két évben. Ez a nyelv annyira speciális, hogy még a chatgpt is megjegyzést tett rá.

Fogtam ezt a programozási nyelvet, azaz a nyelv szintaxisát és feltanítottam rá a chatgpt-t. Ezután írattam vele különféle programokat.

Az egy-két félreértést a kezdetben tisztáztam vele, ami a szintaxis félreértelmezéséből adódott és most már valósággal szarja a programokat. Ráadásul, azon a nyelven, amit csak ő ismer, az én egyik haverom és nyilván, én magam.


Az MI nagyon durván beteszi a kertkaput és nem csak IT vonalon, hanem nagyon sok más területen is.

A jelenlegi fázis a szoktatás. Az a cél, hogy az emberek minél jobban megismerjék az MI-t, hogy kialakuljon az addikció, a függés. Később jön az adat-szolgáltatás a userek felől, mint egyfajta fizetség, aztán meg már valódi pénzt fognak kérni a használatáért, de mindenkitől, még az otthon, fotelben punnyadó chatterektől is. Ebben egészen biztos vagyok. Ami a dolgot kicsit megfűszerezi, az csak a háború lesz, amit a nagy cégek folytatnak majd ezen a területen, hogy elhódítsák egymás elől a felhasználókat.

És ez az egész, úgy ahogy van, tok-vonó, maximum 12-15 éven belül bekövetkezik.

Nagyon meg lennék lepve, ha nem ez történne.


A chatgpt ownere először büszkén jelentette be, hogy lám, elérték az egy millió usert, és milyen gyorsan! Később 100 millió lett bejelentve, de már ennek is legalább másfél hónapja. Most meg már, eszük ágában sincs a userek számát publikussá tenni.

2023. aug. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%
#8 Igen, a cégek is tudják, hogy a junioroknak is fejlődniük kell valahol, csak azt nem akarják majd, hogy pont náluk fejlődjenek.
2023. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!