Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki tudnâ segíteni ebben a...

Valaki tudnâ segíteni ebben a feladatban? (lebegőpontos számok összeadásának implementációja)

Figyelt kérdés

Azt a feladatot kaptuk, hogy implementálnunk kell lebegőpontos számokra a négy alapműveletet, úgy, hogy csak egész értékű arithmetikát használhatunk.


Próbáltam megírni egy algoritmust összeadásra, de már ez sem működik - csak a nagyságrended találja el, de hibás eredményt ad:

[link]


Ötletem sincs, hol lehet a hiba, hogy mi hiányzik még.

Tudna valaki segíteni?



2023. szept. 19. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
ChatGPT használatát érdemes lehet elsajátítanod.
2023. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A hibakeresésnél meddig jutottál? Pl. a mantissa értékek jók?
2023. szept. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a kisebb exponensű számot tolnám jobbra és nem balra.
2023. szept. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ránéztem binárisan, és a referencia eredményben TELJESEN más van, mint nálam. =(

[link]


Gőzöm sincs, hogyan kéne megugrani ezt a feladatot... Valami nagyon nem úgy van, ahogyan azt én látom.

Youtube-ról magyarázó videókat is néztem, de azok se mondanak többet az algoritmushoz, mint amit én itt implementáltam.

2023. szept. 19. 23:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Pl. ott kezdődik, hogy a mantissza tört része van tárolva, ott egy "1" értékű bitet lesporólunk. És a két szám az valójában 1.aaaa 1.bbbb alakú. Ezt vissza kéne állítsad amikor szétszeded a számokat. Ez biztosan hiba lesz mert a bit eltolásnál szükséged lenne erre az 1-esre.
2023. szept. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De ahhoz nem elég, ha azt a bitet visszaállítom így:

mantissa_a |= 0x8000000;

mantissa_b |= 0x8000000;


?

2023. szept. 20. 00:09
 7/10 anonim ***** válasza:
De elég lehet.
2023. szept. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miután hosszú lenne küldtem privátot.
2023. szept. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Másik irányba shiftelj és jobb lesz.
2023. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Közben már közel járok a megoldáshoz, de még mindig hiányzik valami kis javítás:

[link]


Úgy néz ki, hogy bizonyos esetekben még egyel balra kell tolni az eredmény mantisszát... de nem látom át, hogy miért és mikor.


Ebben valaki tud segíteni?

2023. szept. 20. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!