Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ano amikor nem volt ennyi...

Ano amikor nem volt ennyi doksi programozashoz?

Figyelt kérdés
Akkor hogy tanultak meg programozni az emberek?
2023. szept. 20. 17:53
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Anno*
2023. szept. 20. 17:54
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Papír alapon volt rengeteg dokumentáció. Volt rengeteg kézikönyv amiben benne voltak az alapok. Minden akkor használt nyelvhez volt ilyen. Az irodában a polcon ezek sorakoztak és szintén levettük.


Ahol volt gép ott meg volt "könyvtár" és a kurrensebb nyelvek teljes dokumentációjából volt 2-3 példány. Ezek több kötetes művek voltak. Sokszor ezek pl. mikrofilmen voltak ehhez volt spéci olvasó berendezés és azon is lehetett ovlasgatni (előnye, hogy kisebb helyen elfért).

2023. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett kapni angol nyelvű (minőségi) könyveket, vagy kikölcsönözni az OMIKK-ból. De ha valaki (cég vagy magán) vett egy fejlesztő-eszközt, akkor ahhoz is kapott doksit. Nem ritkán annyit, hogy az súlyra sem volt kevés.
2023. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Oke de ha nem tudtal egy problemat megoldani mihez kezdtel?
2023. szept. 20. 18:20
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
4: Vagy volt a közelben egy "tapasztaltabb kolléga" vagy volt a support. Amit általában ki fizettünk, és felhívtuk a gyártó supportját (vagy írtunk nekik levelet, vagy kértünk időpontot és elmentünk) ott meg volt általában olyan aki ismerte a rendszert és tudott segíteni. Ha meg nem akkor ő meg kérdezett tovább "felfelé". Nagyon hatékony volt. Én ebben a "világban" csak egy kb. 3 évet dolgoztam, de nem emlékszem olyan problémára amit ne tudtunk volna megoldani a gyártó hazai supportjával. Nyilván volt, hogy sokat kísérleteztünk, vagy ha nagyon nagy kellett "megkerültük".
2023. szept. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
A problémamegoldás a programozó munkája.
2023. szept. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
BBS-eken mondjuk elérhető volt egy-egy programnyelvhez, vagy problémához való leírás, forráskód, vagy legalább kód fragmentum.
2023. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
6: Ez tévedés mert mi többször futottunk bele pl. fordító bugba. Arra házon belül ma sincs megoldás. Azt csak a gyártó tudja megoldani. Az ilyen problémákra volt ott a support. Egyébként még most is sokszor futok bele fordító bugba, firmware bugba (most már főleg beágyazott rendszerekre fejlesztek). Ilyenkor nem tudsz mit tenni kell jelezni a supportnak, a gyártónak. Ez nem olyan, hogy a "probléma megoldás a programozó munkája" nem a probléma megoldás a munkám, hanem az, hogy olyan programot készítsek ami az adott feladatra jó és kielégíti a követelményeket.
2023. szept. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Commodore (tudom más kategória) 16-ra írtam assembler progit könyv alapján. Előbb tanulmányoztam más kódokat, módosítottam őket stb. és mikor már volt némi ismeretem kipróbáltam és írtam egy kis játékot, de a zenéhez nem értettem ezért azt kihagytam. Ha nem ment agyaltam, hogy is lehetne.
2023. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Steve Wozniak a gépéhez az integer basicet papíron, füzetben írta meg, majd kinézte az opkódokat a táblázatból, "lefordította" az egészet gépi kódra és bájtról bájtra begépelte a 4k kódot, hexában.


Ehhez képest havaii utazás egy korai, egymenetes fordító megírása, nem?

2023. szept. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!