Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek melyik a nehezebb...

Bulcsando kérdése:

Szerintetek melyik a nehezebb egy jó könyv megírása vagy a programozás ?

Figyelt kérdés
Annyit értettem meg hogy a tudományok általában furcsábbak mint a művészet tehát nagyobb energiát lehet benne kifejteni mint a művészetben hogy megszelídítsük azt .

2023. szept. 12. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

A programozás, mivel ott nem kötötted ki, hogy jó legyen.

Egy hello world-öt azért sokan összehoztak mar.

2023. szept. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó akkor egy komoly könyv és egy komoly program megírása melyik a nehezebb ?
2023. szept. 12. 08:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet összehasonlítani, egészen más a két dolog és más beállítottságú ember kell, hogy jól csinálja.
2023. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2023. szept. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

A jó könyvhöz tehetség kell. Miből áll egy jó könyv? Egy jó történet, rengeteg kutatómunka, ne csak beszéld, de "bírd" a nyelvet, és tudni kell azt is, hogy egy szöveg hogyan fog "működni".


Egy jó programhoz tehetség kell. Miből áll egy jó program? Kell egy jó ötlet (vagy jól megfogalmazott probléma), rengeteg kutatómunka, kreatívan, alkotó módon kell tudnod használni a programnyelvet (sőt, gyakran nyelveket), és tudni kell azt is, hogy a programod hogyan lesz használható az átlagjúzer számára.


Tehát nincs is nagy különbség. Az író az anyanyelvén ír, a programozó meg a problémához passzoló programnyelven alkot.

2023. szept. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

A programot rendszerint egy csapat fejleszti, míg a könyvet egy ember írja. Emiatt szerintem összességében a programozás nehezebb mert több részfeladat van, amit jól kell ismerni.

De nem igazán lehet összehasonlítani. Mindkettőhöz kell kreativitás.

2023. szept. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát annyit látok hogy egy ember bonyolultabb mint a gép de jobban is ismerjük mert mind emberek vagyunk kevésbé idegen talán tényleg annyi lehet kettő között a különbség hogy a programozás az furcsább mint az írás ezért nehezebb is megszelídíteni a természetet mint sem egy embert lehet hogy több energiát vesz el a programozás mint az írás de a programozás hosszú hosszú távon hozza meg csak igazán a gyümölcsét míg az írás hamarabb de arra jó lehet a programozás hogy a fölösleges energiát levezessük bár lehet hogy arra még jobb a matek én nem vagyok okos nem értek hozzá nem tudom
2023. szept. 12. 10:16
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem , a környezet bonyolultabb mint az ember csak nem olyan jámbor mint egy okosabb ember
2023. szept. 12. 10:19
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Almát a körtével?


Egy jó írónak nyilván a könyv írás könnyebb, kivált, ha még programozni sem tud. Aki meg tud, annak valószinűleg a programfejlesztés jelent kisebb, vagy vállalhatóbb, az egyéniségéhez jobban passzoló terhet.

2023. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Azokkal értek egyet, akik azt írják, hogy a kettőt nem lehet összehasonlítani, teljesen más típusú tevékenység a kettő és más embertípus is kell hozzá.


Viszont...


Kicsit kezd már unalmas lenni a számomra, hogy aki programozik, odáig van magáért, és azt hiszi, hogy a világ legnehezebb dolgát csinálja, amihez csak kevesek értenek. Egy orvos vagy egy villamosmérnök vagy egy jogász is évekig tanulja a szakmáját, ráadásul ezek még felelősségteljes szakmák is, egy orvos pl. az évekig tanult, szakmában gyakorlott tudása alapján dönt egy esetről és ezzel egy ember életének alakulására van akár döntő befolyással is. De nem csak dönt, hanem gyógyszereket ír fel, műti stb. Ezzel szemben ha te programozóként valamit elbarmolsz, akkor legfeljebb a tesztelési szakaszban kiderül a hiba, rosszabb esetben kikerül élesre, és akkor lehet anyagi és erkölcsi kár, de ez össze sem hasonlítható azzal a felelősséggel, amivel egy orvos dolgozik. És még ezután is ki lehet javítani a hibát egy szoftverben...


Itt a gyakorin nem szoktam látni orvosokat, mérnököket döngetni a mellüket, hogy ők aztán milyen fontos és nehéz szakmát végeznek, nem hasonlítgatják magukat össze másokkal... Ezzel szemben itt kb. minden második kérdés arról szól, hogy a szoftverfejlesztők végzik a világ legnehezebb dolgát... Hagyjuk már.


Visszatérve a könyvírásra. Egy regény megírása rendkívül komplex folyamat, de amit ki szeretnék emelni belőle az, hogy rendkívül kreatívnak kell lenni hozzá. Gyakorlatilag mindent az író alkot meg benne, viszont nagyon könnyű elrontani, rendkívül nehéz úgy megírni egy könyvet, hogy jó legyen. Nagyon sok ismeretlenes egyenlet! Próbálj meg akár csak egy oldalt írni, majd olvasd vissza és rájössz.


Ezzel szemben egy szoftverfejlesztő már meglévő technológiákat használ csak fel, lényegében már mások által elkészített, már készen kapott, létező programnyelvi elemeket, keretrendszereket használ fel. Végső soron csak legózik. A tudása abban áll, hogy ismeri a legó elemeit, ami elismerem, hogy elég komoly tudás és évek kellenek az elsajátításához, de azért ez még mindig messze nem az, mint akár egy orvos, jogász vagy egy író tudása!


Ráadásul a szoftverfejlesztés csapatmunka is, a felelősség is megoszlik és a hibák kiküszöböléséhez is mankók állnak rendelkezésre (tesztelés, mesterséges intelligencia, de akár a fejlesztőeszközt is lehet mondani, a Visual Studio pl. szinte megírja a kódot, ha nyomsz egy-két gombot). Egy szoftverfejlesztő a csapatmunkában csak egy része a folyamatnak, ezért írtam, hogy a felelőssége is megoszlik. És azért élesben is nem egy programot láttam már, ami bugokkal működik! Én elhiszem, hogy van, aki odáig van magától, hogy egy jól menő cégben fejlesztő, de azért ezt egy orvosi, mérnöki, jogászi munkával, de akár egy író munkájával (sőt!!) nevetséges összehasonlítani.

2023. szept. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!