Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy szoftverfejlesztőnek...

Egy szoftverfejlesztőnek rengeteg dolgot kell tudnia nem?

Figyelt kérdés
nem elég az,hogy megtanulja az adott nyelv szintaxisát
2023. okt. 1. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Eltaláltad, ahogy az is igaz, hogy a tanulás ennek a szakmának az alapját képzi és itt nem csak arra gondolok, hogy folyamatosan fejlesztened kell magad szakmailag, hogy versenyképes maradj, hanem ahhoz, hogy le tudd fejleszteni az igényeket, meg kell tanulnod az adott terület csínját-bínját, attól függően, hogy pontosan mi a feladat.
2023. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem,mert most keztem az egyetemet, PTI szakon, és eddig nem programoztam, de érdekeld az IT terület mindig is.

És nézegetek komolyabb feladatokat, sokszor olyan feladatok vannak, hogy a feladat leírásából kb 90%-ot nem is értek semmit.Meg egyelőre nem tudom mi-mivel függ össze

2023. okt. 1. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Majd megtanulod, nyugi. A feladatoknak mindig van egy tipikus nyelvezete, amit meg kell szokni, ez akkor is így lenne, ha fizikát vagy történelmet tanulnál. :)
2023. okt. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na a matekról ne is beszéljünk :D 9 tárgyból 6 matek :D :D
2023. okt. 1. 18:56
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
De.
2023. okt. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Pont ezért nem alkalmas erre a szakmára sok ember. A nyelv ismerete az alap. Folyamatosan új és új technológiákba kell beletanulni, és az egész munkád arról szól, hogy ki kell találnod hogy oldd meg a problémát. Olyan problémákat, amikkel még soha nem találkoztál. Mintha napi 8 órán egy egyetemi vizsgán ülnél. Ezeket a dolgokat sok kívülálló nem látja, csak a pénzt..
2023. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Szintaxis a nyelvnek a legkisebb része, igazából azt napok alatt meg lehet tanulni és sok nyelvnek elég hasonló a szintaxisa.

Amit már jóval nagyobb falat az az hogy hogyan tudsz kisebb-nagyobb dolgokat összehozni ezekből az elemekből. Hogyan tudsz folyamatokat feldarabolni kisebb jobban átlátható problémákra majd hogyan tudod ezeket szépen összefűzni.


Ami miatt folyamatosan fejlődni kell az azért van, mert minden projektnek más struktúrája van és picit más logikát követ, illetve a technológia változásával az építőkövek is változnak amiket össze kell tudnod kötni.

Ezért célszerű váltani időközönként, hogy ne ragadj bele egy adott projekt/ technológia kombóba.

2023. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

A többiek adtak remek választ, de nem írták le, hogy mi az a plusz ami kell. Persze ezt nem olyan egyszerű csak úgy megfogalmazni az igaz:D


Figyelj a programozás egy idő után probléma megoldásról fog szólni. Most még a szintax-al szenvedsz és kell mindent google-ben keresni (ami nem baj nyílván), de később már érteni fogsz mindent az adott nyelven, menni fog az OOP magabiztosan, a design patternökkel hatékonyan fogsz dolgozni és a clean code elveket és követni fogod gondolkozás nélkül.


Ekkor jön a medior szint majd és itt már a programozási tudás "nem fog számítani", mert nyílván értesz "mindent". Ekkor jön elő három dolog majd, a technikai tudás, probléma megoldó képesség és az algoritmikus gondolkodás. Mediorként ezeket kell majd fejlesztened és később seniorként nagyrészt ez a három skill határozza majd meg, hogy brutális pénzekért dolgozol-e itthon remote-ban seniorként vagy ""csak"" valami itthoni közepes cégnek (ez is sok pénzt jelent és nincs benne szégyen, csak érted mire szerettem volna célozni).


Persze van millió egyéb skill amit lehetne említeni, de ami borzasztóan lényeges seniorként, az szerintem ez a három. De ne aggódj ezek miatt, még kell egy alap technikai tudást szerezned, meg kell tanulnod programozni (és ami melléjük jön, pl algoritmusok), majd 1 év juniorkodás után kezdd el ezeket fejleszteni:)

2023. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!