Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » OKJ-s szoftverfejlesztő...

OKJ-s szoftverfejlesztő tanfolyammal mik a tapasztalatok, vizsga után mennyire könnyen lehet elhelyezkedni a szakmában?

Figyelt kérdés
A Ruandernél végeztem el tavaly a szoftverfejlesztő OKJ-s tanfolyamot. Mik az esélyek elhelyezkedni a szakmában az itt kapott papírral/tudással? Mire kell figyelni? A viszonylag gyenge angol tudás mennyire nehezíti meg a helyzetet?

2023. ápr. 9. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

10% alatti az esély.

Ha nagyon minden céget megbombázol, 1-1 rosszabb talán fogad.

Egy OKJ-vel nem tudom mire számítasz, amikor évente 2000 ember diplomával kerül ki a piacra.

2023. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Igazából olyan mintha nem lenne semmid. Ezzel nem azt akarom mondani hogy baj ha nincs végzetszéged, csak egyszerűen nem mond el semmit a tudásodról, mint ahogy a diploma sem. Én érettségivel vagyok 3d grafikus+ technical artist(félig programozás). Soha nem kérdezték a végzettségem, mindig a portfólióm alapján választottak. Neked is ezt javaslom, csinálj projekteket, vagy szálljbele nyílt forráskódú projektekbe. Ha ez nem megy magadtól akkor kárnak pályázol bármilyen it munkára.
2023. ápr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Nekem is van egy ilyen papírom, bár én a Covid időszak alatt vizsgáztam.

Arra elég ez a papír, hogy a full alapokat megtanuld, ha szorgalmas vagy. Többre nem. Full alappal pedig nem fogsz kapni munkát, kivétel, ha piszok mázlista vagy, azonban én nem hinnék ebben a forgatókönyvben.


Fogd fel ezt úgy, hogy van egy skála 0-tól 10-ig. A munkahelyi felvétel az olyan 4-től indul kb. Ez az OKJ elvisz téged 2-ig ha szorgalmas vagy, és komolyan veszed a tanulást. Ha nem veszed komolyan, akkor max 0,5ig visz el vagy nulláig.


Számos volt osztálytársam úgy kapott ilyen papírt, hogy köze nem volt a programozáshoz, kvázi megcsinálták helyette a vizsgán, meg addig-addig polírozgatták a "munkáját", hogy végül megszerezte a papírt. De közel nulla tudással. Szóval ebből mindenki vonja le a tanulságokat.


Ha a szakmát komolyan gondolod, akkor a cél nem itt végződik, hanem csak innen indul.


Angol tudás nélkül, (vagy gyenge angoltudással) max KKV-khoz elmehetsz, ott elég ha alapszinten tudsz angolul, tehát tudod mi az a password, user, login, disabled, enabled, current stb. stb. Persze a fizu is jóval kevesebb egy multihoz képest.


De vannak helyek, ahová nem kell komoly angol tudás. Szóval ez még nem kizáró ok, viszont önmagában az OKJ az az. Az nagyon base tudás, de ha erre rácsapsz 1-2 bootcampet, akkor azzal már úgy lehetsz junior. Vagy ha azzel egyenértékű tudást összekalapálsz magadnak innen-onnan.

2023. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
2-es vagyok. Angolul pedig muszáj megtanulni. Angol nélkül nem tudod elolvasni a dokumentációakat, kb. elzárod magad minden frameworktől.
2023. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

#4: Ma már ez sem teljesen igaz. Egy alap angol szerintem mindenkire ragad, aki túljut az érettségin. Továbbá ott a Google Fordító + DeepL Translate. És a ChatGPT-t már csak ne is említsem. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy nem kell tudni angolul egyáltalán, de ha nem multihoz megy valaki, akkor egész jól el tud boldogulni egy alapszintű angollal. Ráadásul stackoverflow-n sem Shakespeare szintű mondatokat kell írni, csak kulcsszavakat, ahol pedig az esetek többségében ki vannak emelve a kód részletek, meg értékelés alapján látszik, hogy mennyire lehet jó.


Tehát ha nem kell valakinek a napi kommunikációhoz az angol, akkor egy érettségi szintű angollal elég jól el lehet lenni, és persze közben is tud fejlődni, ha szeretne. De ez az esetleg főleg akkor áll fent, ha KKV-hoz kerül az illető. Multinál ennél több nyelvtudás kell jó eséllyel!

2023. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Kérdés milyen területen? Wordpres (vagy egyéb kész CMS rendszer) kattogtatónak egy KKV-nál van esélyed.
2023. ápr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell megijedni, mert a vizsga után pont ugyanolyan könnyű elhelyezkedni, mint a vizsga előtt.
2023. ápr. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
Gyenge angol tudás + OKJ végzettséggel vár a 3 műszakos betanított munka vagy a mekis hasábsütögetés
2023. ápr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Maradjunk annyiban hogy nem kell attól tartani a családodnak hogy elhagyod őket mert beszippant valami top cég a Szilícium völgyből.
2023. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!