Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan opensource lib/osztá...

Van olyan opensource lib/osztály C++-ban, ami hasonló egy primitívebb adatbázishoz?

Figyelt kérdés
2023. okt. 3. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van több opensource adatbázis kezelő könyvtár és osztály C++-ban. Például:


SQLite: Ez egy könnyű súlyú, önálló adatbázis-kezelő motor, amelyet C nyelven írtak, de különböző C++ wrapper-ek elérhetők hozzá, hogy könnyebbé tegyék a használatát C++-ban.


LevelDB: Ez egy nagyon hatékony, gyors és könnyű kulcs-érték alapú adatbázis, amelyet a Google fejlesztett ki.


RocksDB: Ez a Facebook által fejlesztett adatbázis-kezelő motor, amely nagy teljesítményű és optimalizált a hatalmas adatmennyiségek kezelésére.


Ezek közül bármelyik hasznos lehet, attól függően, hogy milyen specifikus igényeket és követelményeket támasztasz az adatbázissal szemben.

2023. okt. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, pl. az SQLite-nál nem kell telepíteni adatbázist, mint pl. a MAriaDB-nél?

Korábban ezt használtam már, ott volt egy C nyelven írt konnektor, ezt használtam.

2023. okt. 3. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, jól érted. Az SQLite egy könnyűsúlyú adatbázis-kezelő rendszer, amelynek nincs külön szerver komponense, tehát nem kell külön telepíteni egy adatbázisszervert. Az adatok egy egységes fájlban vannak tárolva, és a kommunikáció közvetlenül a fájllal történik. Ezáltal sokkal egyszerűbb a beüzemelése és a használata, különösen olyan alkalmazásoknál, ahol egy kisebb adatmennyiséget kell kezelni.


Ezzel szemben a MariaDB egy hagyományos relációs adatbázis-kezelő rendszer, amelynek van egy szerver komponense, és szükséges telepíteni egy szerverként futó MariaDB-t, mielőtt elkezdenéd használni. Ez lehetővé teszi több felhasználó és alkalmazás számára, hogy egyidejűleg kapcsolódjon és módosítsa az adatokat.


Mindkét megoldásnak megvan a maga előnye és alkalmazási területe. Az SQLite például kiválóan alkalmas egyszerűbb, önálló alkalmazásokhoz, míg a MariaDB inkább olyan esetekben ajánlott, ahol több felhasználónak kell hozzáférnie az adatbázishoz, vagy komplexebb adatkezelési igények merülnek fel.

2023. okt. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, akkor ez tökéletes lesz. Csak egy kis munkaidőnyilvántartást akarok összedobni, ami egy felhasználó taskjait tárolja, és hó végén ki lehet értékelni, miből mennyi óra volt a havi teljesítmény.

jelenleg excel-lel szerencsétlenkedünk.

2023. okt. 4. 10:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ugye tudod, hogy ezek csak chatgpt válaszok bemásolva, amit te is megkérdezhettél volna tőle? 😂
2023. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most már tudom.

Nem, nem kérdezhettem volna meg.

2023. okt. 6. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy nem.
2023. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nalátod.
2023. okt. 6. 14:03
 9/9 anonim ***** válasza:

sqlite3


[link]


Van rá neten csomó példa, hogy kell használni.

2023. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!