Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Unity -vel érdemes -e még...

Unity -vel érdemes -e még hosszabb távon foglalkozni a történtek után? (Runtime fee)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a nagy felháborodást követően módosították a tervet, de mindenütt azt látom, hogy elveszett a bizalom. Ne értsétek félre, nekem nem az évi 200k -val van bajom, és hogy az után lenne érvényes az új fizetési modell, hanem arról, hogy most teljesen bizonytalan lehet az Unity jövője. Sokan a már elkezdett projekteket befejezik, aztán várható, hogy engine -t váltanak, és nem fogják az újabb engine verziókkal folytatni a karriert. Én ugyan csak kb. egy éve tanulgatom, nincs megkezdett projektem, csak pont annyira beleástam már magam, hogy éreztem, hogy ezzel akarok hosszabb távon foglalkozni, mert számomra szimpatikus és érthető a működése, és nagy a közössége, emiatt rengeteg tutorial érhető el hozzá. Olyanok véleménye érdekel, akik több éve foglalkoznak vele. Ti váltani fogtok a közeljövőben?

2023. okt. 9. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
A Unity jövője abszolút nem bizonytalan, nem tudom honnan veszed, hogy tömegével fognak elpártolni tőle a zemberek. A te véleményed aki tanulgatja (akármit is jelentsen ez) meg nincs megkezdett projectje semmit nem számít. Azok akiket ismerek és foglalkoznak a Unity-vel egyelőre nem gondolkodnak a váltáson.
2023. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted mi lehet az oka annak, hogy rövid idő leforgása alatt visszavonták az eredeti tervet, és nyílt levélben "bocsánatot" kértek mindenkitől? Ha ekkora nyomás volt a közösség részéről, akkor az azért nem elhanyagolandó tény. Azért nem arról van szó, hogy 1-2 helyről informálódtam csak, és ezek után írtam ki egy kérdést. Bár én is azt szeretném, hogy neked legyen igazad, és az a nagy mennyiségű elpártolás és a bizalom teljes elvesztése csak a fejlesztők egy nagyon kevés százalékát jelentse a gyakorlatban.
2023. okt. 9. 23:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Unity mindig is unszimpatikus volt nekem, és ezt rendszerint bizonyítják is. Unreal meg eleve ingyrnes, ha játékokra és/vagy tanulásra használod.


Munkára, meg a munkáltató eleve fizeti a licence-t vagy lesz annyi bevételed, hogy magadnak is fizetheted.


Én fejlesztő vagyok és magamnak otthonra alapból fenntartok egy több évre előre kifizetett IDE-t.

2023. okt. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hoppá, most időközben egy nagy újdonság, sokak örömére úgy tűnik, hogy a Unity vezérigazgatója, John Riccitiello lelépett:


[link]

2023. okt. 10. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!