Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most fogok emelt érettségizni...

Most fogok emelt érettségizni infobol es nem tudom utánna mivel lenne érdemes folytatni/fejleszteni a tudasom?

Figyelt kérdés
C# ot használok

2023. okt. 18. 15:06
 1/8 anonim válasza:
29%

A C# tudás az mindig kelendő, illetve a VS fejlesztői környezettel kapcsolatos tapasztalat.

De emellett érdemes a pythonnal is ismerkedni.

2023. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugy ertem mit tudnek csinalni ahoz hogy egy erettsegitol magasabb szintre juttassam magam
2023. okt. 18. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Pl. egyetemre menni
2023. okt. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Egyetem. Más nem igazán van. Főleg a mostani helyzetben ez látszik biztosnak.
2023. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

2# Udemy.


Szerintem érdemes 1 adott dologra specializálni a tudásod és közben egy egyetemi szakot elvégzeni.


Diákmunkában csak az átlag diáknál kell jobban teljesítened, hogy kiemelkedő tudj lenni, ami rohadt egyszerű. A legtöbben semmihez sem értenek.


Ha van egy adott irányban érdeklődésed és otthoni tapasztalatod és van hallgatói jogviszonyod, akkor szinte bármelyik cégnél tudsz dolgozni.


Nekem Udemy kurzusok segítettek nagyon sokat.


Azok is csak egy bizonyos szintig visznek el. Igazán majd munka közben fogsz fejlődni, amikor heti 40 órában elvárják tőled a minőségi munkát és nálad sokkal tapasztaltabb emberek reviewzák a kódod és adnak tanácsokat.


Meg persze a különféle projectek, amin dolgozni fogsz.


Én most vagyok a 3. munkahelyemen és ugye mindenhol más szokások vannak, még ha individuálisan meg is van a tudás, a project és csapat szokásai szerint kell fejleszteni. Én eddig nem csak project váltáskor, de munkahely váltásakor is rengeteget tanultam, még akkor is amikor már azt hittem, hogy tényleg mindent tudok.

2023. okt. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Hát egyetem az egyetlen opciód ha el akarsz helyezkedni. Udemy kurzusok jók fejlődéshez de azokkal nem fogsz munkát kapni önmagában.


Egyetemen meg kb 2. Félévtől szerezhetsz gyakornoki pozit és ha sikerül egyetem végéig gyakornokoskodni akkor sínen vagy. Szerintem konkrét programozást munka közben fogod igazán elsajátítani.

2023. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2023. okt. 20. 12:14
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

#5

"Szerintem érdemes 1 adott dologra specializálni a tudásod"

Ma már ez egyébként annyira nem előnyös. A legtöbb helyen jobban szeretik, ha majdnem mindenhez értesz, akkor is ha alap tudásod van, mivel ma már nagyon nehéz olyan helyeket találni, ahol 1-2 dolog van csak.

Az a gyakori, hogy junior szinten is 5-6 különböző technológia van.


"Diákmunkában csak az átlag diáknál kell jobban teljesítened, hogy kiemelkedő tudj lenni, ami rohadt egyszerű"

A jelenlegi piaci körülmények közt ez kevés.

A mai átlag diákot nem veszik fel sehova, mert nincs ismerete az egyetemen túl, az egyetem pedig nem junior pozícióra készít fel.


"heti 40 órában elvárják tőled a minőségi munkát és nálad sokkal tapasztaltabb emberek reviewzák a kódod és adnak tanácsokat."

Ez is csak akkor igaz, ha olyan helyre kerül. Mind a magyar piacon, mind a kkv szektorban elég sok hozzá nem értő van, akik nem fogják tudni review-zni normális a kódját.

Nekem is van ismerősöm, aki vállakozóként fejlesztett mobil appokat azzal a mentalitással, hogy működjön valahogy. És így került be egy céghez senior fejlesztőként és szabályosan hirdeti, hogy szerinte a clean kód, az hülyeség, csak működjön valahogy.

2023. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!