Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehetek PL/SQL programozó?

Hogy lehetek PL/SQL programozó?

Figyelt kérdés

Most jó oké végigviszek egy udemy kurzust és? Azzal nem lesz még munka..

SQL alapját ismerem, azon kivul Python és VBA megy szóval alapvető programozási ismeretem van, de ahogy látom minden munkahelyen kérik a hasonló munkakörben szerzett tapasztalatot. Amúgy kontrollerkénz dolgozok pénzügyes diplomával, de érdekel az adatbázis fejlesztés de nem megyek 7000 eurós akkreditált programozói képzésre az biztos...



2023. okt. 20. 19:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
7%

"Mostani munkahelyemen pandast és vba-t használok reportok és processek automatizálásához + SAPban raktam össze querryket + Sap bw/bi illetve PowerBI-t is használok.


Ez azért már egy minimális minimálisa nem?"


Igen ez valóban a minimális minimálisa de fogalmazhatjuk úgy, hogy ez a tapasztalat édeskevés PL/SQL programozó, python programozó vagy adattárház fejlesztő pozíció betöltéséhez.


"Nem tudom hol élsz te, de senki nem született olyan tudással, hogy tízezer soros kódokat kezelni tudjon. Azért csöppen bele a feladatba, hogy megismerkedjen vele és fejlődjön"


Igen, senki nem úgy született, épp ezért keresnek a cégek olyan embereket, akik már rendelkeznek kellő tapasztalattal. Bármennyire hihetetlen egy "junior" pozícióhoz is el kell érni egy adott szintet, ugyanúgy ahogy egy "pályakezdő" orvos munkábaállását is megelőzi 6 éves egyetemi képzés + rengeteg szakmai gyakornokoskodás, valamint egy "pályakezdő" jogásznak is el kell végeznie 5 éves egyetemi képzést, ugyanúgy IT területen sem olyan jelentkezőket várnak juniornak akiket kvázi 0-ról kell betanítani. A senior feladata nem az, hogy programozni tanítson bárkit, hanem hogy egy stabil alaptudással rendelkező újoncot onboardingoljon olyan módon, hogy átadja egyrészt a domain-specifikus tudást, másrészt a szervezet szabályozásának megfelelő kód írását szorgalmazza / visszajelzést és javaslatot adjon code reviewen.


Ami tapasztalatot felsorolt az illető hasonlattal élve körülbelül olyan, mint ha egy betegszállító szeretne kezdő orvos lenni csak mert az egészségügyben dolgozik vagy egy ügyészségen dolgozó portás szeretne pályakezdő bíró lenni...

2023. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Na azért álljon meg a menet. Miféle kiválasztottság tudat jelent itt meg hirtelen? Te az IT szakmát komolyan a jogi és orvosi szakmához hasonlítod? Értem én, hogy sok tudás kell hozza és jók a fizetések, de én speciel olyant nem hallottam, hogy valaki netrol tanult meg muteni és érettségivel lett bíró. Azonban nem egy olyan embert ismerek aki egy érettségivel senior frontend meg full stack devként dolgozik. Egy weboldal és egy adatbázis összerakásához azért nem kell 6 év egyetem + 2 év rezidens képzés, nem életeket mentesz
2023. okt. 23. 10:43
 13/17 anonim ***** válasza:
30%

"Azonban nem egy olyan embert ismerek aki egy érettségivel senior frontend meg full stack devként dolgozik"


És arról a fogalomról hallottál már, hogy "világgazdaság" valamint "változás"? Értem én, hogy a beszűkült gondolkozásmódoddal nehéz felfogni, hogy változnak az idők, de a 2010-es évek elején amikor 300 emberből jó ha 20 ember időben elvégezte az egyetemet, akkor olyan hiány alakult ki IT szakemberekből a cégeknél, hogy örültek ha akad olyan jelentkező aki írt már életében 20 sor kódot és teljesen lesz@rták a papírt, viszont ez 2023-ra amikor évente ezrével ontják az egyetemek magukból a diplomásokat, mindenféle csökkentett képzést vezettek bs (BProf, FOSZK, OKJ) + bootcampek akkor neked esélyed nincs elhelyezkedni ilyen semmitmondó végzettséggel és értéktelen tapasztalattal amivel rendelkezel PL/SQL Dev munkakörben. De lényegtelen, ne nekem higyj, hanem nyugodtan pályázz meg programozó pozíciókat, max körberöhögnek a power bi-os sql alapselectes tudásoddal az önéletrajzod elbírálói, ha pedig eljutsz a tech interjúig akkor azért készülj hogy 5-10 emberrel fogsz versengeni akik nagy valószínűséggel rendelkeznek megfelelő IT alapokkal (az egyetemről), láttak már életükben enterprise környezetet + használtak már prod környezetben pl: gitet, dockert, teszt frameworkot, ci/cd-t, cloudot stb...

2023. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%

#12 Mondjuk az az idő elment mikor ezt meg lehetett tenni. Nekem is van ismerősöm aki fullstack fejlesztő és nincs diplomája, de ő már a szakmában van 5-6 éve. Akkor még jólval egyszerűbb volt a bejutás az óriási hiány miatt.

Ma már a cégek meggondolják hogy milyen junior fejlesztőt vesznek fel, mert ott van a gyakornokok tengere akik fele annyiba kerülnek mint egy teljesállású, a medior-senior fejlesztők pedig sokkal kevésbé kockázatosak mint betanítani valakit 0 ról.

2023. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
3%

"Azonban nem egy olyan embert ismerek aki egy érettségivel senior frontend meg full stack devként dolgozik."


Ezek nem szakemberek, hanem csak nagyon szerény tudású betanított munkások. Ráadásul, egyre kevesebben vannak. Hála az égnek.


" Egy weboldal és egy adatbázis összerakásához azért nem kell 6 év egyetem + 2 év rezidens képzés, nem életeket mentesz"


Ja, jut eszembe, a bárányhimlő diagnosztizálásához sem kell 6 év egyetem + 2 év gyakornoki, sőt, egy vakbél műtétet is el tudna végezni bármelyik műtősnő, akinek van már egy év sebészeti gyakorlata. Nagyon proletár szinten nyomod.

2023. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
17%

"Mostani munkahelyemen pandast és vba-t használok reportok és processek automatizálásához + SAPban raktam össze querryket + Sap bw/bi illetve PowerBI-t is használok.


Ez azért már egy minimális minimálisa nem?"


ezzel a semmitmondó tapasztalattal és pénzügyes végzettségeddel előbb fognak egy cirkuszban bohócként alkalmazni mint programozóként egy normális helyen

2023. okt. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
34%
Speciálisan a PL/SQL re Steven Feuerstein műveit keressed, például az "Oracle PL/SQL Programming" tartalmaz mindent, amire halandó PL/SQL programozónak szüksége van. Referenciaként közel 10 évig volt kollegám egy nagy piros IT cégnél, akinek van némi köze PL/SQL-hez.
2023. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!