Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nix technikai interjun milyen...

Nix technikai interjun milyen kérdések lehetnek?

Figyelt kérdés

Egy .NET pozira hívtak be annyit tudok hogy 1-2 óra közötti hosszúságú.

Saját projektet mutatok be?

Vagy objektumelvűségről lehetnek kérdések?

Esetleg előttük kéne valamit debugolnom?

Azt tudom hogy kell hozzá majd gép.



nov. 28. 11:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
10%
Mi fogjuk levezetni az interjút, úgy hogy annyit elárulhatok, hogy a kérdésedet a lehető legjobb helyen tetted fel.
nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel, mert esetleg volt már más is ennél a cégnél interjuzni, esetleg több másik cégnél, hogy mik a tapasztalatai.
nov. 28. 12:44
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
A recruiter eltitkolja eloled ezt az informaciot? Nekem eddig mindenhol elmondtak, hogy kb. mire szamitsak az interjukon.
nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen noname cégeknél teljesen lutri, kérdezd meg tőlük.
nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarlak elkeseríteni, de a NIX-től hányadékabb, kevesebbet fizető céget nem igen lehet találni (esetleg 1-2 magyar államközeli KKV).


Azért infóként leírom, hogy egészen pontosan 0 HO lehetőség van, a munkaidő 09:00-tól 18:00-ig tart (igen 9 óra, mivel az 1 órás ebédszünetet belekalkulálják). Teljesen rugalmatlan, a menedzsment nézi a ki és be-csekkolást (monitorozza a rendszerük), tehát hétfőn ha 09:00 helyett 09:05-re érsz be már szóvá is teszik illetve pénteken sem hagyhatod el az épületet 18:00 előtt. Ha ez nem elég a fizuban kb a felére számíts az adott senioritási szint átlagos fizetéséhez képest, juniorként br 400-450 közötti rangera számíts, mediorként pedig br 700-750 körülre (majd ezt megtapasztalod úgyis ha kapsz offert). Még adalék infó a cég történetéről: mielőtt Mo-ra települtek Ukrajnában volt a telephelyük, de a háború kirobbanásakor az utcára tették az összes náluk dolgozó embert rendkívül humanitárius módon és a felsővezetés települt át Bp-re (+ bérelték ki az irodát az Agoraban).


Ezt csak gondoltam megosztom veled, hogy mégis mire számíts, a technikai interjú részben nem tudok segíteni, akinek van bármi keresnivalója az IT szektorban az messziről kerüli a helyet. Kb a versenyszférában található cégek közül ez a legalja.

nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok ezekkel, de mint pályakezdő én ettől függetlenül is örülnék, ha megkapnám az állást, ugródeszkánál jobb a semminél.

Főleg a jelenlegi IT piac miatt, ahol csak tapasztalt munkaerőt keresnek és egy pályakezdő elég szar helyzetben van.


Rákérdeztem egyébként telefonon. Annyit tudtam meg hogy teljesen angolul lesz az interjú. A telefonon beszélő ember azt mondta, hogy nem tudja mi lesz az interjún, mert nem ő vezeti...

A fizu elméletileg 600K+ lenne, 650et mondtam be. Elképzelhető, hogy azt mondják felvesznek, de csak 400 ezres fizuval? Mármint gondolom ha túl sok lenne a 650 visszautasítottak volna. Vagy lehet tudják, hogy mennyire kiszolgáltatottak a pályakezdők?

nov. 28. 16:33
 7/25 A kérdező kommentje:

Illetve a egy ukrán nő lesz a meeting vezetője ahogy néztem.

Ugyanaz, aki a HR interjún voltam és már átmentem nála. Bár nem tudom HResként hogyan fog szakmai kérdéseket feltenni, lehet lesz még egy résztvevő és ő csak ott figyeli a relációmat?

nov. 28. 16:34
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

"Elképzelhető, hogy azt mondják felvesznek, de csak 400 ezres fizuval?"


Igen, számíts rá mindenképp, ráadásul nem az elején fogják mondani, hanem ha sikeresen végigvitted az interjú köröket (és kellesz is nekik) akkor a legvégén benyögnek egy egzakt offert, hogy: Ok megfeleltél, kezdhetsz január 1-től br 430 ért (ez csak 1 példa). Így nagyobb az esély hogy igent mondasz mint ha az elején mondanák, hogy bocs nem adjuk meg a 650-et csak 430-at, úgy könnyebben mondod hogy ok köszi akkor kár is végigtolni az interjú köröket. Főleg arra appellálnak az ilyen szarrágóbb cégek, hogy a junior piac eléggé bedöglött az utóbbi időben így találnak olyan embert, aki hozzád hasonlóan gondolkozik, hogy a semmitől jobb ez is (egyébként teljesen érhető a gondolkozásmódod).


Mindenesetre sok sikert az interjúra! Szerintem egyébként junior szinten általánosabb OOP kérdésekre számíts + SOLID elvvel legyél tisztában + 1-2 gyakorlati feladatot gyakorolj leetcode-on vagy hackerrankon és arra ügyelj, hogy a kód "esztétikus" legyen. Szerintem akkor nem lesz gond.

nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

Itt olvasgathatsz egyébként ukrán hozzászólásokat és tapasztalatokat a céggel kapcsolatban (amikor még Ukrajnában tevékenykedtek). Gondolom a process ugyanaz Mo-n is, hátha találsz hasznos / egzakt leírást a tech interjúról:


[link]

nov. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a biztatást, átnéznem ezeket, de ha ilyen szar cég, lehet nem kell félni annyira az interjútol. Egy szar céghez biztos könnyebb bekerülni.

Viszont nekem 400K nagyon kevés lenne, tekintve hogy nincs HO, ezért szükségem lenne egy albira a közelben, ami 400 bruttóbol a mostani árak mellett elég nehezen jönne ki, főleg hogy vannak egyéb költségek is. Úgyhogy ha alacsonyabb fizuval vennének fel, mindenképpen megpróbálnék tárgyalni, mert azért éhezni se szeretnék...

Vidéken lakom, napi 5 óra lenne az út oda vissza. Egy hónapig kibírom, de jó lenne utána felköltözni. Reggel 6kor indulok (nehogy késsek), utána ha elérem a vonatot este 8ra érek haza.

nov. 28. 17:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!