Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a json-server...

Mi a különbség a json-server és a sima server modul közt?

Figyelt kérdés
Mire való a sima server ? Azzal nem lehet komplett full stacket leprogramozni?

dec. 17. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
Eléggé értelmetlen ez a kérdés. Mi az a "sima server modul"?
dec. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%

A json-server-ből a nodeJS "json-server" csomagjára

[link]

tippelek, a "sima server modul" pedig a beépített HTTP

[link]

csomag lehet.


A különbség az, hogy az utóbbi egy univerzális HTTP-szerver, az előbbi meg egy JSON-re kihegyezett megoldás (például az útvonalakat külön JSON fájlba tudod felvinni)

dec. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Node js alatt akarok egy szervert létrehozni egy adatbázis kezelőt.


Az oktató filmben az npm oldalálról a jons-server modult installálja a fickó az npm i json-server parancs kiadásával a parancssorból.

Én okosan az npm oldaláról nem ezt hanem egy másikat ami csak sima server installáltam mert az újjabb és gondoltam jobb egy újjabb mint egy 12 éves cucc. [link] Ezt konkrétan.


Csak hogy ezt sehogy se tudom elindítani mert nem reagál a --watch /adatbázis fájl elérési útja és neve. parancsra de a leírása szerint sem így indul hanem csak annyi van odaírva hogy node. node parancs elsütésére sem történik semmi illetve valami help funkciót ír ki mintha belelépne a node programba de ehhez nem értek.


Nem is akarok ebbe nagyon belemenni , pusztán annyi a kérdésem hogy én csesztem el és felejtsem el ezt a sima servert és folytassam a feladat megoldását a json-server telepítésével?


De röviden meg szeretném érteni hogy akkor mire való ez a sima server modul .


Másik furcsa dolog hogy a komplett videótananyagban sehol sem látom azt a részt ahol arról beszélnek hogy mielőtt a node js t használni szeretnénk meg ezeket a modulokat , telepíteni kell a windows rendszerre a node js programot . A csávó ezt kihagyva csak simán elkezdi konzolon keresztül beadni az npm install -g modulneve parancsokat meg bemutatja az uninstallálást is és ennyi , egy szó sem esik arról hogy le kell tölteni a node js programot ami a környezetet biztosítja. Na ez hogy lehet ugye hogy e nélkül nem működne az installált modul? De én alapból ezzel kezdtem szóval a telepített programok közt fent van a node js.

dec. 18. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!