Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Beágyazott rendszerek programo...

Beágyazott rendszerek programozása OKJ végzettséggel?

Figyelt kérdés

Beágyazott rendszerek programozásának tanulásához milyen képességek kellenek?

Ha egy - nagyon régi (több mint 20 éves) programozói OKJ végzettségem van, valamint a matematika sose ment túl jól és az ilyen adatszerkezetek sem mint "bináris fa", akkor a beágyazott rendszerek programozás tanulását jobb ha elfelejtem?

Érdemes lehet "még így is" belevágni?

A korlátozott memória miatti ilyen-olyan megoldások gondolom elég sok precíz mérnöki vagy matematikai tudást feltételezne.



dec. 27. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

"akkor a beágyazott rendszerek programozás tanulását jobb ha elfelejtem?"


Jobb.

dec. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bővebb indoklás? :)
dec. 27. 10:32
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Ha ez nem a harmincnyolcadik flém-gerjesztő kamu-kérdés ugyanattól a sötét, ostoba frájertől, akkor elmondom az alábbiakat.


Az ember, ha valamihez késztetést érez és azzal foglalkozni szeretne, akkor az első lépése kell, hogy legyen, hogy megállapítja, van-e a dologhoz a kedvén kívül affinitása. Mert ha nincs, akkor mi értelme lenne az egésznek? Hogy eggyel több kontár keserítse az emberek, a megrendelők, vagy a vele együtt dolgozni kényszerülők életét? Ha a szükséges készség valamiért hiányzik belőle, akkor jobb, ha továbbáll és keres valami más célt, más elfoglaltságot. Senkinek nem jó az, ha olyasmibe áll bele, amiben majd egy utolsó, utolsó előtti kutyaütőként frusztrálódik éveken át.


Az olimpiák futóversenyeire sem azok neveznek be, akiken reng a háj, vagy akik törpének születtek. Akkor nem tudom, ti (te kérdező, és a hozzád hasonlók) miért akartok olyasmivel foglalkozni, aminek megismeréséhez nincs képességetek, kedvetek meg nem is volt soha? Azt állítod, hogy OKJ programozói képesítésed van, emellett közlöd, hogy a bináris fáról, mint olyanról, nem sok fogalmad van, a matekkal meg köszönő viszonyban sem voltál soha. Egy pillanatig Higgyük el ezt az OKJ-t.

Nyilvánvaló, hogy olyan igazán mélyen a büdös életben nem érdekelt téged ez az egész, még a very light, OKJ szintjén sem. Húsz év telt el úgy, hogy tíz forinttal nem lett értékesebb, teltebb, gazdagabb, a te, könnyek között megszerzett OKJ képesítésed.


Súgd meg nekem, nekünk, mi űz, mi hajt téged ebbe az irányba?

Miért kefélnéd el az egyre fogyatkozó éveidet megint csak erre, miért szopatnád magad a jövőben is ezzel? Másokról már nem is beszélve!

dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat aki ennek neki esett hasonlóan 0 tudással. Majd az első munkánál elvárt egy olyan szintű specifikációt aminek a megírása tovább tartott, mint a működő kód elkészítése. Pont a beágy. rendszereknél van az, hogy a specifikáció megértése már önmagában kb. mérnöki szintű ismereteket feltételez. Pl. be kell tenni egy PID szabályzót, de azt már senki nem fogja részletesen specifikálni, hogy a létező kb. 30 algoritmusból melyiket válaszd ki, ott van a terv, ott van a telepítési környezet és abból kell majd kihámozd, hogy a 30 lehetségesből melyiket válaszd. Aztán persze majd leírod, hogy Te ezért és ezért ezt és ezt választottad, esetleg a team-en megvitatjuk. Tudjuk, hogy ideálisabb lenne ha nem így lenne de ez így van nem csak nálunk hanem külföldön is.


És az, hogy mostmár terjed (!) a python használata is, szóval azért na. Kell hozzá egészen komoly hardver ismeret. És sokszor olyan szinten, hogy pontosan mi zajlik le a processzorban egy műveletnél (pl. ha x bites a processzor amit használunk, hogyan történik meg két darab y bites /és y>x/ szám szorzása pl.), mert sokszor nem csak a memóriára, hanem futás időre is kell optimalizálni.


Ha meg véletlenül valami FPGA-n kell valami "szoftCPU"-val fejleszteni na ott megint azért kéne egy kis hardver ismeret, mert nagyon félre lehet menni. És senki nem fogja végigbogarászni, hogy hol van elszúrva a projekted.

dec. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Ha ez nem a harmincnyolcadik flém-gerjesztő kamu-kérdés ugyanattól a sötét, ostoba frájertől, akkor elmondom az alábbiakat."


Én most kérdezem először.

Nem tudom, hogy a beágyazott rendszerek programozásához milyen képességek kellenek vagy nem kellenek és ezért példaként leírtam a bináris fát, ami nem ment anno (de lehet csak azért, mert nem magyarázták el).


Nem tudok egy munkakörnyezetet teremteni magamnak "itthon", vagy ideállítani egy mosógépet, amelynek majd én "megnézem a beágyazott rendszerű programját", vagy "beprogramozom és letesztelem, nekem való -e ez a terület".

Régen SMS küldő/fogadó programot összehoztam, meg többé-kevésbé parancssoros programokat, melyek nekem kellettek.

"miért akartok olyasmivel foglalkozni, aminek megismeréséhez nincs képességetek, kedvetek meg nem is volt soha?"

Nem hiszem, hogy élőben ismernénk egymást, nem tudsz rólam semmit.

Ha valamit őszintén leírok, segítségért fordulok, akkor meg inkább belém taposol, hogy miért, ez nem rólam szól.

A szakmai, diszkrét matematika volt hogy egész jól ment.

Egyébként én senkivel nem beszéltem ilyen stílusban itt.


Kedves Utolsó, nagyon szépen köszönöm, hogy tényszerűen megvilágítottad ennek mikéntjét.

dec. 27. 12:04
 6/10 A kérdező kommentje:

Még az alábbiakra reagálnék:


"... nem jó az, ha olyasmibe áll bele, amiben majd egy utolsó, utolsó előtti kutyaütőként frusztrálódik éveken át."


Maximálisan egyetértek, ezért kérdeztem a területtel kapcsolatosan. A szakmailag hozzáértő illető hozzászólását olvasva rájöttem: ez nem nekem való terület.

Nem akarnék olyannal foglalkozni, amihez nincs tehetségem vagy kedvem, ezért kérdeztem.

Azt sajnálom, ha e kérdés benned idegességet váltott ki és sokmindent feltételeztél rólam, de ez nem rólam szól.


"Súgd meg nekem, nekünk, mi űz, mi hajt téged ebbe az irányba?"


Egy kérdés volt csupán.

Az informatika területe tág, sokkal több a lehetőség, mint évtizedekkel ezelőtt. Keresem azt a területet, amelyben jó tudnék lenni és ez csak egyetlen kérdés volt, amely kérdéssel senkit sem óhajtottam se megbántani, se felidegesíteni. Nem állítottam azt sem, hogy mindenáron olyat csinálnék, amihez "nincs kedvem" vagy tehetségem.


"Miért kefélnéd el az egyre fogyatkozó éveidet megint csak erre, miért szopatnád magad a jövőben is ezzel?"


Ez csupán egyetlen kérdés volt, nem elköteleződés e terület mellett és mint fentebb írtam, a szakmailag kompetens illető válaszából rá is jöttem: ez nem nekem való terilet.


Egyébként a válaszodat nem én pontoztam le.

dec. 27. 13:16
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Vicces amikor ilyen értelmileg visszamaradott, kiöregedett emberek úgy akarnak érvényesülni egy területen hogy semmi rálátásuk, affinitásuk nincs és még azt sem tudják megfogalmazni hogy miért akarnak az adott terület felé orientálódni. Mégis mi a motiváció, elolvastad a HVG cikket ahol azt írták hogy nettó 1,5 milliót keresnek a beágy. fejlesztők?


Utána meg amikor kapnak egy teljesen objektív, építő jellegű, őszinte választ nem motivációs bullshitet, hogy: "Persze vágj bele, minden lehetséges! 🥰" akkor jön a sírás és személyes támadásnak érzi a dolgot...

dec. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom kiről írsz, én nem viselkedtem így.

4. válaszadó kommentjét olvasva pedig rájöttem: ez a terület nem nekem való. Mindkét kommentemben utaltam erre, de nem akartad értelmezni/elolvasni/meglátni.

Te érzed magad bántva vagy frusztrálva valamiért, mert azonnal rámugrottál, egy csomómindent feltételezve rólam, többek közt azt is, hogy "vitát akarok gerjeszteni a sokadik kérdésemmel", "0 hozzáértéssel/tehetséggel ugranék neki hogy megrendelőknek & kollégáknak bosszúságot okozzak"

Se e szakterület bérezésével kapcsolatosan, se másról nem olvastam semmilyen cikket.


Önmagadban keresd meg hogy miért vetítettél ki rám dolgokat, amelyektől felidegelted sajátmagadat.


Senkivel sem beszéltem itt ilyen stílusban ahogy velem beszélsz.

dec. 27. 13:46
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha parancssoros programok érdekelnek, akkor mondjuk egy szerverüzemeltetés szóba jöhet. Amennyire tudom ott a matek, meg adatstruktúrák nem nagyon számítanak, inkább az egész rendszer átlátása, összekapcsolása a fontos (amihhez szkriptek írása jól jön)
dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
dec. 27. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!