Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP vagy JavaScript?

PHP vagy JavaScript?

Figyelt kérdés
Üdv! Tudom, a kérdés elég vicces, elvégre a válasz legtöbbször az ilyenekre annyi, hogy "attól függ, mire kell/hova kell". Azonban kb 1 éve dolgozok egy cégnél, ahol frontenden angular-t használunk, backenden pedig nodeJS (nestJS keretrendszer) + mongoDB. Mivel ez az első szakmába vágó munkahelyem (előtte 1-2 évet már dolgoztam hobbiprojekteken), bár a fizetésem nem a legjobb a jelen árak mellett, még nem akarok váltani. Azonban amikor álláslehetőségeket nézegetek, ahol backend tudást is kérnek, 10-ből 7-nél a php kell. Tapasztalatok alapján mit javasolnátok? Inkább mélyítsem az angular ismereteket, aztán ha az már magabiztos, akkor kezdjek el munka mellett beletanulni a php-ba? Vagy nincs ok aggodalomra, JS-alapú backend-ismeretekkel is bőven lesz lehetőség elhelyezkedni? (Arra már nem is alapozok, hogy "elég a frontend", medior-szinten, ahova 1 éven belül szeretnék eljutni, már kb minden pozíciónál elvárás a fullstack ismeret, ahogy elnézem)

jan. 2. 16:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Senior PHP-sként írom azt,hogy szerintem teljesen jó a JS! Angular-t megfizetik,így nem vetném el! NodeJS dettó! MongoDB-t is sok helyen használnak!


Js vonalon én ezeket láttam,de nem vagyok otthon benne.


Ha a PHP is érdekel,akkor Laravel, és/vagy Symfony keretrendszer (Utóbbit inkább enterprise környezetben használják.).



Nem tudom,mennyire hasznos a válaszom,de remélem,tudtam számodra használhatót írni.

jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!