Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez nagyjából jó irány lenne...

Ez nagyjából jó irány lenne portofolio építéshez ha egy gyakornoki pozíció a cél?

Figyelt kérdés

Üdv 3. féléves gazdaságinformatikus hallgató vagyok és a következő 4. félév befejezése után szeretnék gyakornoki munkát vállalni. Csak az baj h még nem nagyon konkrét projektem amit feltudnék mutatni.


Ennek orvoslására most igyekszem c# ban megoldani pár emelt érettségi feladatsort kezdetnek mert ha másra nem arra jók ezek, hogy elsajátítsam a nyelv alapjait. Ha ez megvan jöhetnek az oop alapok. Ha ez is megvan buildelni akarok egy saját projektet egy adatbázissal asp.net segítségével.


Ez így jó irány vagy érdemes még pár dolgot tanulni ehhez?


jan. 3. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

Ne haragudj de milyen gyenge egyetem ez ahová jársz? Egy normális helyen már 1. félévre olyan szinten kellene lenned programozásból, hogy az messze túlmutasson az emelt érettségi követelményrendszerén, valamint az OO paradigmát is teljes mértékben el kellett volna sajátítanod legkésőbb a 2. szemeszter közepéig.


3. félév végére már a hallgatóktól elvárható, hogy tisztában vannak a SOLID elvekkel, clean code ajánlásokkal, magabiztosan használják az OOP paradigmát, komplexebb rétegzett alkalmazásokat képesek fejleszteni kihasználva a dependency injectiont, úgy hogy nem egy monolitikus fost hoznak létre hanem jól elkülönülő szerepkörű, egymástól független layereket, nem antipattern megoldásokkal alkalmazva. Esetleg microserviceket vagy dockert használva cloud környezetben az egyes komponensekhez.


Na most a cégek referenciamunkának nem bohóckodást várnak (érettségi feladat vagy egyszerű CRUD alkalmazás ami ASP.NET-et használ MVC-vel egyszerű adatbázissal) amit egy 10. osztályos tanuló megcsinál, hanem olyan komplexebb projekt(ek)et betartva a korábban említett SOLID elveket, figyelve a kódminőségre, karbantarthatóságra, security aspektusra, lehetőleg szálpárhuzamosításra (multithreading / multitasking), load balancingot használva, adatbázis kapcsolatot felépítve, certeket figyelmbe véve, tesztelve (lehetőleg Mock / Moq-t használva) és dokumentálva amelyből kiderül, hogy az illető valóban rendelkezik a szükséges szoftverfejlesztői alapismeretekkel.


Ha te olyanokat töltesz fel projektmunkának amit említettél a kérdésben ne csodálkozz ha egyetlen cég sem jelez vissza és írhatod ki fél év múlva a kérdést, hogy: "Tényleg lehetetlen gyakornokként elhelyezkedni?"


Másfelől pedig javaslom a hiányosságok pótlását az idei félévben és a 4. szemeszter végére összehozni egy éppkézláb projektmunkát mert amit említettél ez borzasztóan kevés.

jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Ne haragudj de milyen gyenge egyetem ez ahová jársz? Egy normális helyen már 1. félévre olyan szinten kellene lenned programozásból, hogy az messze túlmutasson az emelt érettségi követelményrendszerén, valamint az OO paradigmát is teljes mértékben el kellett volna sajátítanod legkésőbb a 2. szemeszter közepéig."


A BGE pszkra járok és csak a 2. félévtől volt programozás.

jan. 3. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Érettségi feladatokat feltüntetni projektmunkának nem hogy édeskevés hanem red flag, azonnal leszűrik, hogy a tudásod csekély.


Ettől lehetőleg komplexebb projektet csinálj, ha valóban el akarsz helyezkedni.

jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. Én egy szóval se írtam, hogy az érettségikből akarnék projektet építeni. Csak annyit írtam, hogy az alapokhoz jó.


A komplex projektnel meg valami olyasmire gondoltam ahol van egy wevlap ahol a userek tudnak tapasztalatot írni könyvekről meg adott esetben online olvasni őket.

jan. 4. 12:54
 5/5 A kérdező kommentje:
*weblap
jan. 4. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!