Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Más is van így vele?

Más is van így vele?

Figyelt kérdés

Full stack fejlesztésnél cégnél lehet új "best practise"-eket tanulni adott stacken, amivel online tutoriálokon és sajátmaga soha sem tálkozna. Főleg, mert olyan léptékű projektek nincsenek tanulóanyagok, ahol ezekre szükség lenne.


Ezért mindig is úgy tartottam jónak, hogy hobbi projektekkel foglalkozom munka közben és igyekszem az adott cégből a lehető legtöbb tudást felszívni, azaz ha látok mondjuk egy rettenetesen jó loggolást, autentikációt vagy állapot kezelést, akkor megtanulom és implementálom saját "nagyobb" projektekben.


Vagy akár csak kisebb third party integrációkat, amiket alapból munka közben csinálok.


Ezt nem tartom lopásnak, inkább csak megtanulom, hogy hogyan kell csinálni adott dolgokat és saját módon implementálom, hogy ne vesszen el a tudás.


Más is szokott ilyeneket csinálni?



jan. 4. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert erre általában nincs idő. Egyébként ez lopás, mert a cég nem azért fizet, hogy közben a hobby projekteddel foglalkozz (semmiben sem más, mintha felállnál a munkaidő közepén, hogy te most haza mész és rakod a téglát a házad felépítésénél, mert így olcsóbb a kőműves.). Az öntanulás egy más dolog, de mint látom itt te túltolod.
jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1# Munkaidőn kívül történik. Tehát maximálisan végig dolgozom a napi 8 órát és utána hobbi projektekkel szórakozom.


Munkaidő alatt a feladataimból megtanult új dolgokat alkalmazom és olyankor munkaidőn kívül tanulmányozom a projektet és új dolgokat tanulok.


Szerintem az lenne lopás, ha konkrétan másolással átemelnék kód részleteket.


Az kicsit nevetséges, hogy a projekten dolgozó fejlesztő értse meg elég jól a kódbázist, hogy tudjon rajta dolgozni, de azért ne annyira, hogy otthon a tanultakból saját projektjein is feltudjon használni hasonló dolgokat.

jan. 4. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen nem értem a kérdést. Ez nem minden munkakörben így történik, hogy megtanulsz egy dolgot és azt úgy kamatoztatod ahogy akarod? Tegyük fel szakács vagy egy étteremben ahol megtanulod hogy kell rántott húst sütni. Majd ezt nem fogod elkészíteni otthon a családodnak, mert "lopásnak" minősül?


Egy-egy technológia elsajátítása és annak alkalmazása egyáltalán nem számít lopásnak. Ilyen erővel akkor az is lopásnak számíthat, ha te például 3 év után dobbantasz egy másik céghez és tudsz programozni, mert a programozási tudásodat az előző cégnél szedted fel...

jan. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

#3

Konkrét kód a lopás. A leírásából pedig tényleg nem egyértelmű, hogy mit csinál pontosan. Ha te a feladatod során bemagolod az adott kódrészt és otthon újra megírod - tehát nem copy-paste - az lopás és elég komoly pert is kaphatsz a nyakadba.


De úgy önmagában nem tudom, hogy komolyan gondolja-e a kérdést. Multi környezetben gyakori a nagyon szar legacy kód, ami igazából távolról sem túl jó, ha ő most azt hiszi, hogy "ilyet még nem láttam, akkor biztos szuper" és átemeli, akkor igazából még magát is tökön szúrja. Mert a best practices kicsi és nagy projekt esetében is ugyanazok szoktak lenni, azért best practices és már kis projekt esetében is pont azért tanítják úgy, hogy ha naggyá növi magát, akkor karbantartható maradjon és működjön.

jan. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!