Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes egyetemre mennem?

Érdemes egyetemre mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


23 éves vagyok, 2020-ban végeztem el a szoftverfejlesztő technikumot. Sajnos eléggé elhanyagoltam a szakmát, 2 évig hozzá se nyúltam, így elkoptak az ismereteim. Főképp webfejlesztés megy egy fokkal jobban, mint az alkalmazásfejlesztés.

Gondolkoztam, hogy egyetemre kellene mennem, programtervezőire, mivel vissza tért a kedv a szakmához és egyedül elég nehéz tanulnom komoly szinten.


Érdemes lenne az egyetem? Nagyon kopott ismerettel is el lehet végezni?



jan. 6. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ha érzel magadban elhivatottságot mindenképpen.

Szorgalom kell hozzá, semmi más.

Nyilván matekból nem lesz jeles előismeretek nélkül, de az is hozható egy megfelelő szintre ha teszel bele időt meg energiát.

Mindenképpen ajánlott egy BSC képzés, ha el akarsz helyezkedni fejlesztőként.(legalábbis manapság eléggé telített a piac és az alapján is szűrnek) Nem mellesleg gyakornokok nagyon nagy része hallgató, szóval előnyt élvezel azokkal szemben akik éppen nem.

jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes.
jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit egyszer megtanultál, azért annyira nem könnyű elfelejteni 2-3 év alatt. Át kell ismételni, és ennyi.
jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
Felesleges. Így is felvesznek vasútőrnek.
jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Nem. Amit az egyetemi tanulmányaidra fordítanál, annak a pénznek és időnek a töredékéből elvégzel egy bootcampet, ami máris több hasznos tudást ad, mint egy egyetemi képzés. A cégek is egyre inkább belátják, hogy Magyarországon a diploma és a tudás között semmilyen összefüggés nincs, így a legtöbben már nem várják el. Vannak jóval fontosabb szempontok, ami alapján szűrhetnek.
jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Mert a bootcamp-ek annyira jók, hogy csődbe ment a legnagyobb...

És elhelyezkedni is úgy tudnak, hogy már csak a saját bootcampben oktatónak.

jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

"Vannak jóval fontosabb szempontok, ami alapján szűrhetnek."


Pl. hogy mennyire jó pókerben, vagy hogy evett-e már csípős-savanyú levest?

jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán el lehet végezni az egyetemet akkor is, ha sima gimibe jártál, 0-ról tanultok programozni, meg egyéb szakmai cuccokat. A technikumi végzettség előnyt jelent viszont, könnyebb lesz megtanulni így a dolgokat
jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Jelentkezek akkor az egyetemre. :)

jan. 6. 17:29
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt túl középsulis hátterem mikor elkezdtem egyetemen programozni. Egyetemen pont ezért vannak az alapozótárgyak hogy átmenj ezeken és elsajátítsad, mielőtt komplexebb dologba ugrassz bele. 2. évtől pedig erősen ajánlom hogy gyakornokoskodj, egyrészt nagyon sokat tanulsz másrészt fontos lesz álláskeresésnél.


#5


Lehet hogy el tudsz sajátítani tudást ezeken, én elhiszem hogy vannak ügyes bootcampesek akik lehet hogy akár jobbak mint némely egyetemisták, de cseszheted ha nem kapsz állást. Bootcampezés működött 2015 körül, de ma alapból nehéz junior állást találni még diplomával is, nemhogy bootcampel. Arról nem beszélve hogy a jobb bootcampek milliókba kerülnek.

jan. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!