Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire nehéz egy programozás...

Mennyire nehéz egy programozással foglalkozó egyetemi szak kezdőként?

Figyelt kérdés
Alapvetően érdekel a programozás de teljesen nulláról kezdeném, épp ezért félek hogy nem lennék képes teljesíteni. Akinek esetleg van tapasztalata vagy meglátása megköszönöm ha megosztja.

jan. 15. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha csak a programozást csinálod nulláról, akkor még nem feltétlenül nehéz.
jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
GDF nyilván nem abszolválhatatlan, de BME, ELTE, OE elég húzós még olyanoknak is, akik szerelemből nyomják.
jan. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Egyetemen is teljesen a nulláról kezded. Ha tényleg bele teszed az energiát akkor nem lesz vészes. Meg egyetemen úgy veszed fel a tárgyakat ahogy szeretnéd, szólval a matekot teljesen offolhatod az első évben, hogy megtanulj programozni. Csúszni meg nem fogsz ez miatt annyit, hogy ne végezz időben.


De azért inkább vedd fel:D csak azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy egyetemen senkit nem érdekel a bukás, ha úgy van akkor engedd el a tárgyat és kész, koncentrálj csak a programozásra. A legjobb, hogy ez az átlagodba se számít bele, legalábbis az állami támogatásba nem.

jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3 Azért jobban jár, ha első félévekben követi a mintatantervet. Aztán lehet szabadon válaszottat felvenni, vagy esetlegesen újrafelvenni, ami korábban nem sikerült és kötelező.


Egyébként valóban a "nulláról", tehát érettségi alapokra építve kezdi a BSc, nem feltételez szakmai ismereteket.

jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen téren tapasztalatom, de a kreatív része nagyon tetszik. Hobbiból is igyekszek tanulni de nem rég kezdtem. Viszont mindenki riogat egyetemmel és félek hogy esélyem se lenne.
jan. 16. 12:53
 6/13 anonim ***** válasza:

"Alapvetően érdekel a programozás de teljesen nulláról kezdeném"


Én nem értem ezt a hozzáállást. Hogy érdekelhet valami ha életedben nem csináltad? Ez olyan mint ha azt mondanád, hogy nagyon érdekel, hogy focista legyél de az életedben nem értél még focilabdához...


Programozáshoz sem kell semmi más csak keresni egy videósorozatot és elkezdeni (kb 2 percet vesz igénybe) hogy legalább kipróbáld, hogy egyáltalán tetszik-e...

jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kis "projekteket" csináltam már de a kódot nem én írtam hozzájuk, githubról leszedtem és szerkesztettem, hozzátoldottam, ilyesmi. Telefonon van egy Duolingohoz hasonló alkalmazás csak ez programozási nyelvre tanít, és abban is van egy szabad rész amiben magamtól írogatom amit onnan tanultam, és sokszor az is tök jól leköt. Nyilván nem ennyiből áll a programozás de ha hobbi szinten leköt akkor miért ne érdekelhetne?
jan. 16. 15:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon jó kiindulás.

Ha egy projektet leszedsz és érted, hogy mit hova kell írni, hogy amit te elképzeltél azt megvalósisd akkor szerintem simán egyetemen lenne a helyed.

Pannon egyetemet is tudom ajánlani, de persze Óbudai egyetem is tök jó.

Azt neked kell eldöntened, hogy melyik irányba szeretnél elindulni majd.

Programtervező,Mérnökinfós esetleg üzemmérnöki mondjuk.

Jelenleg Pannon egyetemről tudok bármit is mondani, mert ott tanulok ha van kérdésed.

jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%

"Szerintem ez egy nagyon jó kiindulás."


Szerinted. Maradjunk is ennyiben.

jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9, Aha igen csak kíváncsi lennék hogy aki autodidakta módon kezdi az hol teszi ezt meg. Leírtam hogy tisztában vagyok vele hogy nem ez a programozás hanem szórakozás, és innen született a kérdés hogy ha szabadidőmben ilyenekkel szórakozok akkor mi zárja ki hogy tanuljak programozást. Gondolom te mikor megfogantál neked már akkor a véredbe volt a programozás és tudtál mindent. Szerintem anyád sem rúgott fel mikor még tanultál járni csak mert még béna voltál benne. Mindenesetre szeretnék én olyan tökéletes, okos, és kiváló programozó lenni mint te.
jan. 21. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!