Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen modszerrel lehet...

Milyen modszerrel lehet kepelesseget (sharpness) irni js-ben elmeleti sikon?

Figyelt kérdés

Nem kerek kodot, mert barmit megirok. De az oda vezeto utat nehez kitalalni. Utananeztem mar hogy CSS-ben nincs ilyen parancs de jsben se nagyon.

Hogyan mukodik a dolog mondjuk egy telefonon vagy pl Photoscape-ben vagy PhotoShopban?

Van egy elmeletem: kell hozza kontraszt, meg a szineket is megerositem mondjuk pixelenkent vegighaladva egy canvas elemen amibe a kepet konvertaltam peldaul a fenyero 100%-anak kozepso 1/3-aban, a felsoben mondjuk tobb fenyt adok hozza, az also 1/3-ban meg sotetebbe teszem a fekete arnyalathoz kozelebb. De ettol csak szebben fog kinezni egy kicsit a kep. Mitol lesz eles? Van egy yovabbi otletem az elozot belevéve vagy fuggetlenul attol, szinten vegigfutok minden pixelen, es 2 reszre bontom a 100% fenyerot es amelyik fele huz, abban az iranyban adok meg a pixelre vagy veszek le a fenyerejebol. Vagy 2 db egymas mellett levo pixelt ellenorzok es ha kiemelkedo az elteres, akkor mondkettot erositem valamely iranyba.


Figyelmesen hallgatom tovabb a tisztelt elvtarsakat. Oszinte velemenyt is varok, ha rossz utan vagy nagyon rossz uton jarok :D



jan. 23. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Rengeteg ilyen algoritmus létezik válogass innen: [link]
jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem rossz, viszont magam szeretnem megirni. Es erdekel az elmelet js-ben (vanilla) hogyan kell mukodnie?
jan. 23. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Először választasz egy matematikai modelt (abból is van több). Általában valamilyen területen néznek statisztikai eloszlást, és abból keresnek élt. És ezt már meg lehet írni. Talán a 2. v. a 3. találtnál részletesen mutatja az elméletét (sajnos egy PDF és azt nem tudom linkelni, mert a google nem hagyja).
jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!