Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elosztott kapacitás. Működhet?

Elosztott kapacitás. Működhet?

Figyelt kérdés

Volt az a bizonyos SETI @ home. Ma meg van ez a cloud computing, ami nem csak divatos, de hatékony is.

Arra gondoltam, mi lenne, ha magánemberek összeállnának és a saját gépük számítási kapacitásait kiajánlanák? Amit meg lehetne vásárolni. A bevétel pedig osztódna. Szerintetek életképes ez az ötlet? Esetleg van/lenne valami hátránya?



#elosztott rendszer #MIPS #erőforrás menedzsment
febr. 7. 22:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%
Az én gépeimen aztán nem futtatja senki az ismeretlen szarjait...
febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

Üzleti model?

Villanyt fizeted?

Ha valami meghibásodik?

Erőforrás menedzsment? (egyik user elszívja az összeset a másiktól)

...stb

febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

De azért erősen remélem, hogy akad még válaszoló rajtatok kívül is.

febr. 7. 22:54
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Most miért tőlünk vársz megerősítést?


Kezd el, mérd fel az igényt, hogy kell-e a piacnak.

Szánj rá pénzt, és:

- vagy bele buksz

- vagy stagnálni fog

- vagy nyereséges lesz

febr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem megerősítést várok, hanem véleményt, pro és kontra.

De nem hülyeségeket.

febr. 7. 23:06
 6/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem kisfiam, nem működne.
febr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

Volt mar ilyen, Kairos-nak hivtak, leginkabb egy tobbmilliardos piramisjatek volt.


A szamitasi kapacitas felajanlasa most is mukodik, kriptocoin-banyaszatnak hivjak, szoval semmi ujat nem talaltal fel.


Random workload-ot futtatni olyan rendszeren, amelyiknek az egysegei kb. 0% megbizhatosaggal rendelkeznek mert Jozsika kikapcsolja a gepet, elmegy az aram, szakad a net, na az bizony nem megy, mert ilyesmiert nem fizet senki. Az aramot viszont ki kell fizetni, Jozsika gepenek amortizaciojat is, arrol mar nem is beszelve hogy Jozsika negymagos Celeronja kisse kevesbe hatekonyan mukodik, mint egy Xeon 62xx 48+ maggal ami 110 darab docker containert futtat...

febr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
7: Juj vazzeg! Te vagy a leg ...-bb!
febr. 7. 23:15
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező megpróbálom felvázolni hogy hol van a probléma az elképzeléseddel. A fő probléma a bizalom:

- mi biztosítja az erőforrásait bérbe adókat arról, hogy nem-e illegális dologra használják fel a gépét, és hogy elegendő pénzt kap?

- mi biztosítja az elosztott erőforrást bérbe vevőket arról, hogy a rendszerbe bevitt adatok biztonságban vannak, azokat hatályos időn belül, megbízhatóan, olcsón feldolgozzák?

- mi biztosítja az egészet szervezőket arról, hogy az erőforrásokat bérbe adók akkor állnak-e rendelkezésre, amikor szükség van rájuk, illetve hogy lesz-e elegendő bérbe vevő, aki kellő pénzt elő tud teremteni?


Mert olyan esetekben, ahol nincs "akkora" tétje a dolognak (teszem azt egy torrentnél - nem dől össze a világ, ha egy torrentet nem seedelnek elegen), van mögötte "nemes" (mint a Fold@Home esetében - szóval tudod, hogy a gépeden egy emberi életet jobbító tudományos kutatáshoz szükséges számítás zajlik) vagy "hajtóerővel bíró" (mint például a Tor, az I2P, az IPFS vagy valamilyen "Web3-as projekt" esetében, ahol a "szabadság" a hívószó) közösségi cél, ott még megértem.

De az üzleti szférában, ahol "muszáj" kell járatnod a gépedet (a fizetség felett meg ott lebeg a damoklészi kard) és a másik oldalon meg kifizetsz egy rahedli pénzt és hatályos időn belül várnád az eredményeket (mert az igazgatóságnak tegnap kellenek azok az adatok) ott nem annyira egyértelmű a dolog.

febr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

1,7


Hogy képbe kerüljetek, legalább valamennyire: A dolog úgy van, hogy a teljes munka blokkokra van osztva és ezek kerülnek kiajánlásra (a Józsikák gépeire). Egy-egy blokkra meg ki van osztva egy időmennyiség. Ennek lejárta előtt kell a számítás eredményét feltolni a szerverre. Ha ez nem történik meg, akkor azt a blokkot más kapja.

Itt lehetne úgy alakítani a protokollt, hogy a gép visszapingeli a blokk állapotát. Ne lehessen olyan, hogy 98 %-nál ki lesz osztva a blokk valaki másnak.


Kifizetés csak az elkészült blokkok után jár, nincs amortizáció meg villanyszámla. Azt a magánzó maga állja, ahogy eddig is tette.

Ha valakinek lassabb gépe van, akkor az időegység alatt kevesebb számítást képes elvégezni, ergo, kevesebbet keres mint az, akinek a gépe erősebb.


A dolog lényege, hogy a Józsikák a gépük teljesítményének csak 10 %-át használják ki, de a fennmaradó részt felajánlhatják, amiért pénzt kapnak.

febr. 7. 23:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!