Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascriptben tudtok do-while...

Javascriptben tudtok do-while ciklusra értelmes példát mondani, amit nem lehet for ciklussal helyettesíteni?

Figyelt kérdés

Input validation vagy form validation nem jó, mert azt klikkeseménnyel meg lehet oldani és ahhoz nem kell do-while. Például C++-ban egy input validation így néz ki parancssoros programok esetén:

[link]

Valami ilyesmire gondolok Javascriptben is. Vagy csak prompt() függvénnyel lehet ezt megoldani Javascriptben? Annak viszont kerülendő a használata ha jól tudom.



#javascript #do-while ciklus
febr. 8. 10:27
 1/5 A kérdező kommentje:

Végül ennél maradtam, ennél értelmesebbet sajna nem sikerült kifosni magamból.


<!-- input validation -->

<!DOCTYPE html>

<html>

<head>

<meta charset="UTF-8">

<title>input validation</title>

<style>

label, output { display: block; }

</style>

<script>

document.addEventListener("DOMContentLoaded", () => {

let input_number = 0;

do {

input_number = prompt("Please enter a number that is greater than 1");

} while (Number.isNaN(input_number) || input_number < 2);

document.querySelector("output#entered_number").value = input_number;

});

</script>

</head>

<body>

<h1>input validation</h1>

<label for="entered_number">Entered_number:</label>

<output id="entered_number"></output>

</body>

</html>

febr. 8. 11:13
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

nincs olyan, hogy ne lehetne for ciklussal helyettesíteni:


do

{

body

} while(condition)


ez mindig átírható egy ilyen for ciklusra:

for(let guard=false; condition && guard; guard=true)

{

body;

}


Technikailag bármelyik fajta ciklus átírható bármelyik másikra.

Azért vannak különbözö ciklusok, hogy jobban értelmezhetö kódot tudj írni:


- Ha valami "iterable"-t akarsz bejárni vagy tudod pontosan elöre, hogy hányszor kell valamit végrehajtani, használj for ciklust.

- Különben használj while, vagy do-while ciklust. Ezek közül meg úgy tudsz választani, hogy ha legalább egyszer végre akarod hajtani a ciklusmagot, akkor do-while, de ha lehet, hogy egyszer se kell, akkor while.


Nyilván vannak kivételek, de ezek a szabályok egész jó közelítést adnak arról, hogy mikor melyik ciklus a legjobb választás.

febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy technikailag át lehet írni minden ciklust minden ciklusra. De nem ez volt a kérdés, hanem hogy értelmes példát tudtok-e mondani, amire kifejezetten do-whilet érdemes használni. Javascriptben.
febr. 9. 05:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem ez volt a kérdés. Ott van az oldal tetejére: "...nem lehet for ciklussal helyettesíteni".


Érdemes lenne megtanulni pontosan fogalmazni. Hasznos skill ebben a szakmában.

febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De ne csak azt másold be :D Az értelmes szó is szerepel ott. Bár ezzel meg az a baj, hogy mindenki úgy értelmezi, ahogy neki tetszik. Mindegy, megoldottam. Végül bekurrantottam a promtos példát. Jóvanazúgy.
febr. 13. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!