Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python vagy R, amihez több...

Python vagy R, amihez több segítség (videók, anyagok) van a neten, ha valaki autodidakta módon szeretné hobbiból elsajátítani? Illetve melyik felhasználó barátabb?

Figyelt kérdés

márc. 5. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Python.
márc. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha valaki autodidakta módon szeretné elsajátítani akkor lehetne annyi önállóság benne, hogy keres egy roadmapet majd ehhez igazítva felépít magának egy learning path-ot, hogy milyen ütemezéssel mit szeretne megtanulni. Ilyen mentalitással viszont te még hobbi szinten sem fogod elsajátítani ezeket.
márc. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az első válaszolónak.


A második válaszadónak is köszönöm, de hozzátenném, hogy atól, mert teletűzdeli magasságos szakmai szavakkal a válaszát, attól még nem lesz több vagy jobb, mint mások mégha szakmailag magas szintet is képvisel.

A kérdésem elsőkörben arra irányult, hogy miben kezdjek el gondolkodni és még az is lehet, hogy nem "autodidakta" lesz belőle.

Zárásként még ehhez annyit tennék hozzá, hogy fogalmad sincs, hogy melyikkel milyen "barátságban vagyok" jelenleg és hogy honnan-hová szeretnék eljutni. De köszönöm, ez is egy válasz, biztos a jó szándék vezérelt vele téged:)

márc. 5. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt egy Pythonos sorozat az MIT-ről:

[link]


[link]


Youtube-on vannak egyebek is. Ezt azért ajánlom, mert végignéztem, és több ismerősnek ajánlottam már.

R-t nem ismerem olyan szinten, mint a Pythont, de biztos van ahhoz is hasznos tutorial.

márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) Megnézem a videókat.

Elsősorban adatvizualizációhoz szeretném használni. Mindkettőből alap dolgokat már tudok, de úgy döntöttem, hogy újra felépítem a "kesze-kusza" tudásomat logikus lépésekben, de csak az egyikbe tennék nagy energiát, úgy hatékonyabb.

Akkor a Python lesz a kiválasztott:)

márc. 5. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Mind a két nyelvet elég jól ismerem, dolgoztam velük. A véleményem az, hogy hacsak nem akarsz specifikusan statisztikai alkalmazásokat fejleszteni, kutatási céllal adatokat elemezni, akkor mindenképpen Python. Ha mégis fontos a statisztika és tudományos programozás, akkor is Python.
márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
márc. 5. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!