Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozással kapcsolatos...

Programozással kapcsolatos tankönyv. Ebook vagy print?

Figyelt kérdés

Elég rég óta egy programozással kapcsolatos könyvön, lényegében egy tankönyvön dolgozok. Már a vége felé járok. Ez a könyv annyiban más, mint a hasonlók, hogy sokkal hatékonyabban adja át az ismereteket, jobban kiaknázza a lehetőségeket mind az oktató, mind az oktatott oldalán. Már a vázlat készítést is tizenhét év kutatás, adatgyűjtés, rendszerezés előzte meg. A fejezetek letisztázása is majdnem egy évig tartott. Ezt csak azért jegyeztem meg, hogy elejét vegyem a "van már ezer ilyen" tartalmú, negatív felhangú beszólásoknak.

Sajnos nem vagyok képes dönteni abban, hogy a könyvet ebook formájában, vagy nyomtatott formában adjam-e ki?

Mert az ebook ellopható, terjeszthető, a nyomtatott könyv viszont nem (a scannelt, digitalizált formától most feledkezzünk meg). Az ebooknak viszont nincs jelentős költsége. Nyomdaköltsége egyáltalán nincs is. Mindössze az illusztrátort kell fizetni, magát a szerkesztést pedig én is meg tudom csinálni.

Az is szempont, hogy az efféle könyveknek itt Magyarországon elég kicsi a piacuk, kevés érdeklődőt vonzanak, tehát, ha a kiadványt ellopnák, illegálisan terjesztenék, azzal a befektetett költségeim, energiám kárba is veszne, hiszen, legyünk őszinték, a magyar ember nem szivesen fizet olyasmiért, amit ingyen is megszerezhet.

Szóval, ez ügyben kérném a véleményeteket, esetleges tapasztalatokat, már akinek van ilyen és hajlandó megosztani másokkal, illetve velem. Ti mit tennétek a helyemben? Ha lehet, indokoljátok is a véleményeteket néhány szóban.

Köszönettel, a kérdező.



#Ebook kiadás a jobb, indoklást alább írok #Ebook-ra szavazok [vélemény nélkül] #Nyomtatott kiadás a jobb, indoklást alább írok #Nyomtatott könyv-re szavazok [vélemény nélkül]
márc. 14. 16:35
A kérdező szavazást indított:
tankönyv
programozás
autodidakta
ebook
10 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%

"Sajnos nem vagyok képes dönteni abban, hogy a könyvet ebook formájában, vagy nyomtatott formában adjam-e ki?"


Teljesen mindegy, senki nem fog könyvet olvasni, a gyenge képességűeknek / kezdőknek videó szükséges a profik (mint én) pedig csak és kizárólag hivatalos dokumentációkat és ajánlásokat néz meg.

márc. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A gyenge képességűek nem azonosak a kezdőkkel. A szóban forgó könyv kezdőknek készült, ezen belül pedig olyanoknak, akik nem tudnak vagy nem is akarnak komolyabb összeget bootcampre áldozni.

A videók, tartalmuk okán lehetnek csapnivalók, ahogy a legnagyobb részük az is, mert aki azokat összeállítja, a legtöbb esetben maga is képzésre szoruló, ismerethiányos amatőr. Egy könyv esetében más az ábra, mert a könyv mögött munka van. Sok energia, anyagi, időbeli áldozat. Adott esetben szaklektor, egyetemi professzor igazolja az abban írtak helyességét. Kétségtelen, hogy a hazai könyvkiadásnak ez a szegmense alaposan le lett járatva, főleg az LSI könyvekkel, amelyeknél az originális cél nem ismeretek publikálása volt, hanem ürügy, alapítványi pénzek megszerzésére.

Ettől függetlenül, a jó könyv szerintem egy időtálló, keresett termék.

márc. 14. 17:12
 3/20 A kérdező kommentje:
Ahogy elnézem, a szavazás pontjai és a cimkék felcserélődtek.
márc. 14. 17:16
 4/20 Szikszai.B ***** válasza:
48%

Én sem hinném, hogy manapság könyveket olvasgatnak a programozással foglalkozók. A kezdők tényleg jobban szeretik a Youtube tutorialokat, a nem annyira kezdők pedig inkább megvesznek pár ezerért valami kurzust, vagy használják a netes anyagokat. Ha csak nem valami igen ritka, egzotikus területet ölel fel a könyved, akkor szinte biztosan megtalálható ugyanaz az anyag a neten.


Magamból kiindulva, a Java: The Complete Reference c. könyv volt az utolsó, amit könyv formátumban olvastam, azt is elektronikus könyvként. Egyébként a hivatalos tutorialokból, referenciákból tanulok.

márc. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%

"ezen belül pedig olyanoknak, akik nem tudnak vagy nem is akarnak komolyabb összeget bootcampre áldozni."


Az olyan egyének vagy megnéznek teljesen ingyenes youtube videókat pl: freecodecamp és társai yt csatornán vagy fillérekért megvesz udemy / coursera stb kurzusokat...


"A videók, tartalmuk okán lehetnek csapnivalók, ahogy a legnagyobb részük az is, mert aki azokat összeállítja, a legtöbb esetben maga is képzésre szoruló, ismerethiányos amatőr"


Igen valóban léteznek ilyenek, azonban vannak kifejezetten hasznos videóanyagok vagy strukturált tanulást elősegítő ingyenes kurzusok (pl: Harvard CS50). Másfelől találkoztam már csapnivaló egyetemi jegyzettel valamint teljesen haszontalan könyvvel is mert a kedves szerzőnek mire megjelent a könyve teljesen elavultak a benne található információk, mert nem általánosan írta, hanem nyelvspecifikusan...


egyébiránt ha neked nincs "neved" akkor honnan fogja bárki is tudni, hogy a te könyved hasznos-e vagy sem? A 21. században se az ebooknak se az írott könyvnek nincs piaca szoftverfejlesztés területén.

márc. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Van kapcsolatom könyv- lapkiadóval, írókkal és fordítókkal is.

Az internet, azon belül a képi, mozgóképi tartalmak elterjedése miatt alaposan visszaesett a nyomtatott könyvek keresettsége, de a könyvek iránti igény továbbra is megvan, ezt az ebookok népszerűsége is igazolja.

Köszönöm a véleményedet, de azért vagyok vele kissé óvatos, mert te már nem tartozol abba a célcsoportba, akiknek a könyvem íródott.

Én még gyerekként, könyvből tanultam meg a programozás laapjait, ráadásul elég silány könyvekből, de ha ma újra kéne kezdenem, ugyanazt tenném, mint tettem régen. Csak mai eszemmel már tudnék szelektálni a jó és a rossz könyvek között. Én még embert nem láttam, aki youtube videókból tanult volna meg programozni. Szerintem ilyen ember nem is lehet a világban túl sok. A videók, legalábbis a maiak, erre egyszerűen alkalmatlanok.

márc. 14. 17:34
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
"tizenhét év kutatás" tehát egy 17 éves könyvet szeretnél kiadni? Mi lenne ha ráülnél a trend vonatra és nem a 17 évvel ezelőtti dolgokból indulnál ki. Sok hasonló könyv létezik angol nyelven, meg magyarul is. Egy rakás nem véletlenül adja ingyen (pl. e-book formátumban), mert "úgyis ellopják" (amúgy nem, ha jól van belőve az ára...). Viszont kiadja ingyen elérhető e-bookban, és ad hozzá akár on-line konzultációt amiért meg már tud kérni pénzt, azt meg már nem lehet ellopni. Vagy csak simán (főleg mert ahogy írtad, hogy 17 éves az egész cucc) feldobod ingyen e-book ingyen van, aztán had vigye aki akarja.
márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nevem ezen a piacon nincs. Lektoráltam már szakkönyvet, kiadó vezető tisztségviselője is voltam, de publikációim csak ujságban jelentek meg.

Viszont, a Harry Pottert jegyző J.K. Rowlingnak sem volt neve. Bízom abban, hogy a könyvem tartalma annyira egyedi, annyira hasznos, hogy ezzel a tulajdonságával ér el sikereket.


Ha veszek néhány átlagosnak mondható, hasonló tartalmú könyvet és azt mondom, hogy azok ismeretanyagának elsajátításához 100 egység energia, idő kell, akkor az enyémhez elég 30 esetleg 40.

A sikerhez jutás aránya is hasonló, ha nem még jobb.

A könyv tartalmi felépítése, a benne szóba kerülő dolgok magyarázata is sokkal egyszerűbb, fogyaszthatóbb, érthetőbb, mint az általában lenni szokott.

márc. 14. 17:54
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem a könyv 17 éves, hanem ennyi kutatómunka áll amögött, hogy mit miért értenek meg az emberek ha így és nem úgy magyarázzák meg nekik.

17 év munka van amögött, hogy megtudjam, aki nem eredményes a programozás tanulása terén, az miért nem az. Ezek és ehhez hasonló kutatás eredményei hasznosulnak a könyvben. Ez adja a könyv értékét. Az, hogy el tudom mondani az olvasónak, hogyan tegyen és hogyan ne tegyen, ha eredményt akar elérni.

Azt lehet mondani, hogy az öntanulók közül 100-ból legalább 90 elbukik. De csak egy részük (úgy 40 %) azért, mert nem alkalmas a dologra. A legtöbben azért vallanak kudarcot, azért adják fel, mert nem jól tanulnak és nem azt tanulják, amit kellene. Az eddigi könyvek nem voltak célszerűek. Néhány kivétel van ugyan, de ezek egyike sem magyar nyelvű kiadvány.

márc. 14. 18:04
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
És Te tanítottál programozást?
márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!