Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozással kapcsolatos...

Programozással kapcsolatos tankönyv. Ebook vagy print?

Figyelt kérdés

Elég rég óta egy programozással kapcsolatos könyvön, lényegében egy tankönyvön dolgozok. Már a vége felé járok. Ez a könyv annyiban más, mint a hasonlók, hogy sokkal hatékonyabban adja át az ismereteket, jobban kiaknázza a lehetőségeket mind az oktató, mind az oktatott oldalán. Már a vázlat készítést is tizenhét év kutatás, adatgyűjtés, rendszerezés előzte meg. A fejezetek letisztázása is majdnem egy évig tartott. Ezt csak azért jegyeztem meg, hogy elejét vegyem a "van már ezer ilyen" tartalmú, negatív felhangú beszólásoknak.

Sajnos nem vagyok képes dönteni abban, hogy a könyvet ebook formájában, vagy nyomtatott formában adjam-e ki?

Mert az ebook ellopható, terjeszthető, a nyomtatott könyv viszont nem (a scannelt, digitalizált formától most feledkezzünk meg). Az ebooknak viszont nincs jelentős költsége. Nyomdaköltsége egyáltalán nincs is. Mindössze az illusztrátort kell fizetni, magát a szerkesztést pedig én is meg tudom csinálni.

Az is szempont, hogy az efféle könyveknek itt Magyarországon elég kicsi a piacuk, kevés érdeklődőt vonzanak, tehát, ha a kiadványt ellopnák, illegálisan terjesztenék, azzal a befektetett költségeim, energiám kárba is veszne, hiszen, legyünk őszinték, a magyar ember nem szivesen fizet olyasmiért, amit ingyen is megszerezhet.

Szóval, ez ügyben kérném a véleményeteket, esetleges tapasztalatokat, már akinek van ilyen és hajlandó megosztani másokkal, illetve velem. Ti mit tennétek a helyemben? Ha lehet, indokoljátok is a véleményeteket néhány szóban.

Köszönettel, a kérdező.



#Ebook kiadás a jobb, indoklást alább írok #Ebook-ra szavazok [vélemény nélkül] #Nyomtatott kiadás a jobb, indoklást alább írok #Nyomtatott könyv-re szavazok [vélemény nélkül]
márc. 14. 16:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen, nagy sikerrel.
márc. 14. 18:14
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

Olyan papíron add ki ami erős fény hatására (fénymásoló) elfeketedik. Állítólag van ilyen.

Illetve soronként/bekezdésenként más más betűtípussal legyen, ettől minden OCR program besokkol, így nem lehet ellopni.

Ez garantálni fogja hogy a könyvedet ne sokan olvassák el, de legalább a jogaidat nem sérti senki. 😄😁😆

márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%
11/12-hőz (2024.03.14. 18:14): Akkor itt a megoldás. Ki adod a könyvedet ebookban, ingyen terjeszted, és azt mondod, hogy ha valaki akar ennél többet iratkozzon be hozzád akár on-line akár személyes kurzusra. És ennyi. Ezt a könyvedben több helyen elhelyezed. Néhány jelentkező után a könyved kiadási költsége megtérül. A többi meg szép apránként.
márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%

Engem személy szerint érdekel a könyv. Egyrészt én is szoktam mentorálni és érdekel milyen felépítése van annak, amit te képviselsz.


Gondolom a miértekből és a hogyanokból én is tudom javítani a mentorálási képességeimet.


Mikorra várható a release? Persze így egy kézzel fogható könyvnek jobban örülnék.

márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést. Sajnos még van vele munka, körülbelül négy hónap múlva lesz nyomdakész állapotban.
márc. 14. 19:32
 16/20 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem tedd fel a netre, és aki akar fizet amennyit akar, más modell ebben az ingyenes korban már nem működik. Sok appnál és böngésző-kiegészítőnél van ilyen támogatási lehetőség, és gyanítom, páran élnek is vele (nekem is kéne, de legalább kalózkönyveket és egyebeket nem töltök le, sokan mások sem). Itt van egy hasonló:

[link]

márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mivel ma már alig adnak ki programozási könyvet magyarul, ezért bármilyen gyatra könyvet kiadsz, azt kínjukban megveszik az emberek. Főleg ha kifejezetten tankönyvet írsz gyerekeknek vagy fiataloknak.


Az 1-es válaszoló egy gyökkettő. Minden normális programozó könyveket olvas. Én is folyamatosan könyveket és szakcikkeket olvasok, PhD-val.

márc. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Ezt csak azért jegyeztem meg, hogy elejét vegyem a "van már ezer ilyen" tartalmú, negatív felhangú beszólásoknak."

OK, ok. Gondold ezt végig. Csak azért, mert másfél évtized kutatómunkát (bármit is jelentsen ez) ebbe beletettél nem jelenti, hogy az eredmény egyrészt jó, másrészt van rá igény. Ettől függetlenül azt mondom, hogyha hiszel benne, akkor add ki könyvként. Mi baj lehet belőle. Mondjuk azt nem látom pontosan, hogy hogyan kerülne programozni vágyó fiatalok kezébe...

márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Különben vannak nagy sikerű, általános célú programozással kapcsolatos könyvek. Itt a codingtrain-es csávó, aki youtube csatornáján 1.6M feliratkozójának tart kódolási leckéket és ehhez készült könyv (nature of code) második kiadásán dolgozik. Más csatornák kurzusokat árulnak, ami szerintem jobban működhet, mint egy könyv.
márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
82%

> "Ez a könyv annyiban más, mint a hasonlók, hogy sokkal hatékonyabban adja át az ismereteket, jobban kiaknázza a lehetőségeket mind az oktató, mind az oktatott oldalán."


Minden író ezt gondolja a saját munkájáról. Ha jól értem paranoiásan rettegsz tőle, hogy ellopják a művet, ezért senki nem látta még rajtad kívül. Akkor mi alapján jelenthető ki, hogy ez tényleg jobb, mint bármelyik másik oktatóanyag? Mivel szakmai körökből senki nem lektorálta, ezért a tartalma is megkérdőjelezhető.


> "Már a vázlat készítést is tizenhét év kutatás, adatgyűjtés, rendszerezés előzte meg"


A tapasztalat szerint, aki az átlagosnál sokkal több időt dolgozik egy íráson, az rendszerint nem üti meg a mércét a művével. Ezen érdemes elgondolkodni egy kicsit. 17 év alatt hányszor is változott meg a programozó szakma?


A konklúzió az, hogy legjobban azzal jársz, ha ingyenesen letölthető módon közzéteszed a művet PDF-ként és tanulsz a visszajelzésekből.

márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!