Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Erről a kódról mit gondoltok?

Erről a kódról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintetek ez egy senior programozóhoz illik?



márc. 24. 11:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

Jaaa, hát semmilyen szöveget nem kéne kódba égetni.


Fordítási fájlokban kulcs/érték párokban kéne tárolni a dolgokat.


A 01-07 helyett meg mondjuk lehetne egy enumot használni, amit fel lehet használni a kulcs értékében és rögtön 1 soros lenne a kód, meg persze fordítható.


A különböző függvény hívást is le lehetne itt egyszerűsíteni, de minden kontextus függő így hülyeséget nem akarok írni.

márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%

"Szerintetek ez egy senior programozóhoz illik?"


Mivel a "senior programozo" megnevezes nincs hivatalosan, egysegesen definialva, igy semmi ertelme ennek a kerdesnek.

Teljesen mast jelent a senior mondjuk egy AWS-nel, mint valami fos KKV-nal vagy gyujtomultinal.

márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#2

Úgy értem, hogy olyan programozó, aki már kb. 10 éve foglalkozik programozással és hálózatépítéssel.

márc. 24. 12:33
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

"olyan programozó, aki már kb. 10 éve foglalkozik programozással és hálózatépítéssel"


Ez alapján nem lehet megmondani, van aki 20 év után is csak egy balfasz kókler, más meg már a szakmai gyakorlatát is a Google-nél csinálja.

márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nagyon nem tetszik. Nincs elnevezés (label3 meg label4, mégis mik ezek?), beégetett, ismétlődő szöveg (meg kell változtatni, akkor nagyon sok helyen kéne, más nyelvre hogy fordítod le?), mit jelentenek a 01, 02, stb értékek? Erre lenne jó egy enum. A dawnwallpaper-t elírtad paeper-re, mondjuk eleve csupa kicsivel se szokás írni a neveket. A shema is szerintem elírás.


Az if-eket (ha ebben a formában akarod hagyni a dolgokat) le lehetne csökkenteni kettőre, akkor legalább a sok ismétlés megszűnne, legalább ebben a részben. Miért contains-szel nézed meg? Nem tudom, hogy ez miért így van, de ha jól sejtem itt lehetne ezt a 01, 02 stb értéket úgy tárolni, hogy nem egy text dönti el, hogy mi az, valami időméréshez kötődik. És akkor ebből a belső időből lehetne az idő megjelenítést csinálni, és nem fordítva. De itt a változtatásoknál csak tippelni tudok (map-pel is meg lehet oldani, és akkor if se kell egyébként)

márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Hát ez inkább junior szint, szerintem.


Egyrészt, mi az, hogy Label3 meg Label4? Miért nem lehet rendesen elnevezni? HourLabel, GreetingLabel, mondjuk?


Másik dolog. Ha a Label3.text-et beparseolod intként, akkor egyböl müködnek az összehasonlító müveletek és a 8 ágból csak kettö lesz:

if(hour < 4)

{

___this.GreetingLabel.Text = "Jó estét";

___this.nightwallpapper();

}

else if(hour < 8)

{

___this.GreetingLabel.Text = "Jó reggelt";

___this.dawnwallpapper();

}

márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Mielőtt bárki félreértené, ez nem az én művem, hanem egy picikét ismert emberé, aki évekig dolgozott egy windows "alrendszeren".

Eddig csak ilyen szintű kódokat tudtunk visszafejteni.


Még ő akadt ki, amikor kókányolásnak neveztük ezt.

márc. 24. 13:32
 8/21 anonim válasza:
73%
Én max hobbiprogramozó vagyok, saját használatra csináltam ezt-azt, senki nem látja a kódomat, de ezt magam előtt is szégyellném, nemhogy kiadjam a kezemből.
márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%
Na, ilyet a copilot is tud csinálni. :D
márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
44%
kamu
márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!