Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi időt adtok még a...

Mennyi időt adtok még a programozóknak?

Figyelt kérdés
Én még kb 2 évet és le fogja váltani őket az olyan AI-ok mint a Devin is. Szerintetek?
márc. 25. 17:35
1 2 3
 21/30 2*Sü ***** válasza:
30%

#14 > De már nagyon várom, hogy csak a TAB és ENTER billentyűket kelljen nyomogatnom programozás címén.


Amit viszont a Copilot nem fog jó ideig tudni – ahhoz alaposan át kellene dolgozni az alapkoncepciót –, hogy ha a feladat mondjuk az, hogy a gyakorikerdesek.hu oldalt alakítsuk át úgy – ami egyébként valakik által így vagy úgy, jól vagy rosszul, az maga stílusában megírt, a maga hibáival terhelt oldal –, hogy minden felhasználóhoz jelenjen meg egy avatar, akkor pontosan melyik fájlokat kell megnyitnod, ezekben hova kell menned a kurzorral, ahonnan aztán nyomogathatod a Tab és Enter gombokat. Amúgy jelenleg sem az a Copilot használatában a művészet, hogy nyomogatod a Tab és Enter gombokat, hanem az, hogy mikor van az a kritikus pont, amikor tudod, hogy nem ezen két gomb valamelyikét kell megnyomni. De ehhez meg érteni kell a szoftver egészének és a Copilot által felkínált kódrészletnek a működését.


Ha meg kicsivel komplexebb a feladat, akkor az is rengeteg időt, gondolkodást igényel, hogy egyáltalán egzakt módon specifikáljuk azt, hogy pontosan mit is kell majd leprogramozni. Ehhez gondolni kell egy csomó helyzetre, esetre, kismillió részletkérdésre. Mindben döntést kell hozni, és sokszor a döntés nem objektíven jó vagy rossz, hanem a főnök/megrendelő szubjektív ízlésétől függ.

márc. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
33%

Az elhivatott itsokra akik feltudnak mutatni versenyeredményt, publikációt, vagy kb 1-2 évnyi it diákmunkát amit az egyetem alatt végeztek még mindig van igény.


Már vége van az it aranykorának amikor elég volt egy tanfolyam és már fel is vettek. Jelenleg nagyon nincs igény a mindenféle tanfolyamosokra vagy a nem kiemelkedő diplomásokra.

márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
54%

"Már vége van az it aranykorának amikor elég volt egy tanfolyam és már fel is vettek."


Ez nem az IT aranykora volt, hanem pont az ellenkezoje, amikor minden balfasz koklert felvettek. Szerencsere mar nagyjabol visszaallt a rend a COVID elotti allapotra:

[link]

márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
20%

Én az aranykort az álláskeresésre vonatkoztatva értetem.


De amúgy kicsit elszomorító, milyen gyorsan változott meg a piac, mert kicsit eltúlozva, de ez volt 2013-tól 2022 végéig:


Ismered az SQL-t, az OOP alapjait, és összekukáztál valamit mondjuk Java Springben?

FEL VAGY VÉVE, NEM BAJ, HA NINCS DIPLOMÁD.


2023-tól:

Még egy iskolai rendszergazdai (ami köztudottan kb. a leglenézettebb munka a szakmában) állásnál is tolong kb. mindenki, aki its az önképzős majomtól az MSc diplomásig.


És mindezt miért?

Mert a bootcampesek telefosták a piacot, kutyaütő pályaváltással próbálkozókkal.

márc. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
77%
Nem tolong senki, hatalmas a munkaerőhiány. Több ezer nyitott pozíció van a tech szektorban jelen pillanatban is csak LinkedIn-en hirdetve, EU szinten több százezer. Én is épp egy váltás közepén vagyok.
márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
59%

Az AI teljesen jól meg tud írni valami egyszerűbb boilerplate kódot (vagy azt sem, mindent át KELL nézni). Minimálisan bonyolultabb feladatokkal nem tud megbírkózni. Jelenleg kb. ennyi van az LLM alapú generálásban, amiből a neten van sok minta, arra képes, de ami nincs, arra nem. Értelmezni is korlátozottan tudja a dolgokat. Cserében elég gyors. A paraméterek számával lehet növelni a tudását, de az overfitting miatt sokkal több tanítóadat kell hozzá, abból meg korlátozott mennyiség van.

A Devin demója is pont ez volt amúgy, csináljon valami publikus APIkhoz olyan kódot, ami meg tudja hívni azokat. Ha a meghívásnál kicsit is bonyolultabbra képes lenne, azzal demózták volna. Tipikus boilerplate, amit amúgy oda tudnál adni egy juniornak.

márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
74%

Amikor majd teljesen önvezető autók lesznek:)


Az is egy teljesen hasonló eset volt, egy időben mindenki azt mondta - pláne akiknek üzleti érdeke fűződött hozzá:D -, hogy n éven belül ilyen meg olyan szinten leszünk és hasonlók, erre teljesen belassult a fejlesztés. Nyílván halad az is, de ezek a fejlesztések nem exponenciálisan növekednek, maximum a monotonitás igaz a függvényére.


LLM-eknek ugyanez lesz a sorsa. Most is leginkább azok szajkózzák ezt az egészet, akik leginkább profitálnak belőle. Félelmet pedig azok keltenek, akik vagy nem értenek hozzá, vagy érdekük fűződik egy céghez akik le vannak maradva LLM terén.


De persze nem kell hinned senkinek, viszont ha csak nem vagy senior programozó, akkor azért remélem valami önkritikád lesz és ha nem is hiszel nekünk vakon, de megpróbálsz legalább TE tanulni egy kicsit az LLM-ek működéséről és utána formálsz véleményt.

márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
ChatGPT mit mond erről a kérdésről?
márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
69%
Mióta ember az ember azóta fejlődik a tudomány és változnak a szakmák. Nyilván ahogy az automatizált gyártósorok megjelenése után is szükség van gyári munkásokra, az e-mail megszületésével is szükség van postásokra, vagy a varrógép mellett is szükség van szabókra, még jó ideig a programozók sem fognak eltűnni legfeljebb átalakul a szakma. Az AI akármennyire varázslatnak gondolják egyesek nem valami csodaeszköz, úgy segíti az embert, mint a földművest a traktor, vagy a szabót a varrógép. Nyilván egyszerűbb a feladat, mint egykor viszont mást is kell hozzá tudni, mint ezen eszközök megjelenése előtt. Most a ChatGPT megjelenésével nagy lett a felhajtás az AI körül, de még nagyon távol vagyunk attól, hogy magától programozzon, jelenleg sokszor az egyszerű utasítások hibátlan leprogramozása is nehézkes, arról ne is beszéljünk, hogy a hibakeresés még rosszabb. Ráadásul nem ismeri a projekt célját, specifikációit, stb. Feltehetőleg soha nem lesz olyan, hogy "készíts nekem egy webshop-ot" és akkor az AI, majd minden követelménynek eleget tevő webshopot készít, még a képzett programozó sem így működik.
ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem most az a terv, hogy elvégezek egy MBA-t és a későbbiekben architecht pozi felé megyek.


Tudom, nem kell hozzá Msc, sem Bsc, de ha majd 10 év mulva mindenki menni akar döntéshozóibb pozi felé, mert a szimpla kódoló devből túl sok lesz, lehet ér majd valamit. Meg persze szeretek egyetemenen tanulni.


Amúgy medior dev vagyok.

ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!