Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a véleményetek a szegedi...

Mi a véleményetek a szegedi egyetem programtervező informatikus szakáról?

Figyelt kérdés

A barátom erre a szakra szeretne jelentkezni, de jó lenne saját tapasztalatokat is olvasni a szakról, mennyire tanulós, szivatós-e, stb. Ha valaki oda jár, esetleg elvégezte már ezt a szakot, akár másik egyetemen is, szívesen fogadnám a véleményét.

Én már egyetemre járok, de nekem is sokat segített, hogy másoktól is hallottam, mi folyik pontosan azon az adott szakon, és nem csak a szakleírást olvastam.


Előre is köszönöm a segítséget!



márc. 28. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A junior piac nagyon megcsappant az utóbbi 1-másfél évben, tapasztalat nélkül szinte lehetetlen elhelyezkedni. Én egyetemen elsősorban az alapján választanék, hogy mennyire széles kapcsolati hálót lehet kiépíteni és szakmai gyakorlatozni / diákmunkát vállalni mennyire egyszerű az adott intézmény hallgatójaként. Ebben az ELTE, BME, OE eléggé az élen jár az elhelyezkedésüknek és a kapcsolatrendszerüknek köszönhetően. Vidéken jóval kevesebb a lehetőség, van olyan ismerősöm aki a nyíregyi egyetemre járt, diákmunkát se talált és utána juniorként sem kellett sehova. Én mindenképp Bp-re orientálódnék, mert jóval több a lehetőség, ami a mostani helyzetben egy elég komoly faktor, amikor sok juniornak gondot okoz az elhelyezkedés.
márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én szegedi PTI-n voltam 2012-2017es időszakban. Erős egy egyetem volt akkor, és remélom most is az.


Akkor az ELTE-vel húzták párhuzamba, most már ezt nem követem.

Az fix, hogy számítástudomány tárgyakat jobban tolják, mint a matematikát. Én pont emiatt szerettem.


Szivatósnak nem mondanám, de nehéz volt. Akkor súlyozott 2 egész vhányra már kaptam ösztöndíjt is.

márc. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most egy felnőtt képzésben tanul jelenleg a barátom, szoftverfejlesztőnek és tesztelőnek. Ezzel lehetne esetleg egy kis "előnye", amikor egyetemre megy, vagy teljesen mást fognak majd tanulni?

Igazából azzal van a baj, hogy nem látunk nagyon bele a szakba még, legalábbis én biztosan nem

márc. 29. 15:06
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Előnye max 1-2 tárgyban, de alapesetben nem igazán.


Programozási feladatokban jobban fog adoptálódni, de ennyi. A neki új (más amit tanult) nyelveket amit egyes kurzusok használnak azokat ugyanúgy meg kell tanulni.

márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
márc. 30. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy nem fogsz tudni diákmunkát találni, ami miatt kegyetlen nehéz lesz elhelyezkedned diploma után.


Oktatással egyébként nincsen gond, az alacsony ponthatár miatt sok olyan megy oda, akinek nem való az egyetem, de őket meg is buktatják elég csúnyán és idővel ezek teljesen lemorzsolódnak. A diákélet remek szerintem szegeden, legalábbis ha a kisebb iszogatásokat pártolod a nagy bulik helyett. Szerintem ezeken jobban elmélyülnel a kapcsolatok, de nyílván ha bulizni szeretnél, akkor ez nem elsődleges szempont.



Viszont tényleg gondold meg a diákmunka hiányát. Itt arra gondolok, hogy elsőnek fogd fel a tényt, hogy HATALMAS hátrányod lesz tapasztalat nélkül. Másodszor pedig aktívan tegyél ez ellen azzal, hogy rengeteg izgalmas projekten fogaz dolgozni és teli lesz a githubod ezekkel + contributeolj nagyobb open source projektekhez.

márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom 6-os miről beszél, nálunk a tankör nagy részét átvették a szakmai gyakorlati helyükre teljes munkaidőben, de voltunk páran, akik már a szakmai gyak alól is felmentést kaptunk, mert már bőven dolgoztunk addigra (én pl. Schönherz-en keresztül). Szeretik a cégek a diákmunkásokat, mert kevesebb járulékot kell fizetni utánuk és olcsóbban is dolgoznak.
márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!