Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen egyetemre érdemes...

Milyen egyetemre érdemes menni ha érdekel a játékfejlesztés?

Figyelt kérdés
Tehát melyek azok az egyetemek ahol külön van olyan tárgy ahol játékfejlesztést tanítanak. ELTE proginfó és BME mérnökinfó között gondolkodtam és úgy voltam vele hogy inkább ELTE de most nézem hogy BME msc-n van külön olyan tárgy hogy játékfejlesztés és most kicsit elbizonytalanodtam a döntéssel.

márc. 31. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Felteszed otthon a UnrealEngine/Unity-t és a Blander-t, és játszol velük.


Egyetemen ez nagyon réteg szakma, nem biztos, hogy oktatják.

ápr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Talán az OE niken érdemes még elgondolkoznod.
ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Egyetemen még programozni sem fogsz megtanulni, nemhogy játékot fejleszteni. Azt vagy magadtól kell, vagy tanfolyamokon.
ápr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
ELTE-n már BSc-n van "Számítógépes grafika" és "Haladó számítógépes grafika" tárgy.
ápr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
BME-n is van számítógépes grafika, és van valamilyen játékfejlesztés szabadon választható is, aminek nem emlékszem a nevére.
ápr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy hova mész, mert mindkettő egyetemen csak alapokat kapsz, ami arra lesz elég, hogy TE otthon rengeteget gyakorolj és képezd magad. Programozni se tanítanak meg egyetemen, viszont adnak egy beton biztos alapot, amivel saját magad már képes leszel haladni.


Az egyetem kb olyan, mint mikor vezetni tanul az ember. Megtanítják a szükséges elméletet és gyakorlatból átadják a legminimumabn szintet. Ez elég lesz a jogsidhoz, de ettől nem leszel autóversenyző, sőt, eleinte egy rutintalan vezető leszel akinek elsőnek kell rengeteg tapasztalatot szerezni.



Egyébként mi érdekel a játékfejlesztésen belül? Ez egy nagyon tág terület, kb olyan, mint a filmkészítés. Egyáltalán nem mindegy, hogy a sminkes szeretnél lenni, vagy egy operatőr… Ha engineken szeretnél dolgozni, akkor pl egy NAGYON erős számítógéparchitektúra és matek alap kell, na meg kézségszintű C/C++. Ha viszont már meglévő engine-el dolgoznál, akkor teljesen más a helyzet nyílván…

ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Néhány éve a Debreceni Egyetem indított kifejezetten játékprogramozás témája köré épülő képzést.


[link]

ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!