Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen C/C++ könyvet vegyek?

Krw kérdése:

Milyen C/C++ könyvet vegyek?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. El szeretnék kezdeni C-t tanulni, csak sajnos elég keveset tudok róla. Példáúl a C, C# és C++ három különböző nyelv? Vagy ugyanazok? Ha különböznek, akkor miben? És milyen könyvet vegyek amelyből jól megtudom tanulni valamelyiket a három körül?
2010. nov. 3. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
alapja a C# és a C++-nak a C de pár dologban különböznek. Mind a 3 nyelv nagyon jó! én talán a C++-t ajánlanám. A C nyelvet főként rendszerprogramozáshoz használják. (javítsatok ki ha tévednék).
2010. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, és windows-képes, ezalatt értem: ablakok, gombok etc. képes programokat is létre tudok hozni C++ nyelven ?
2010. nov. 3. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:

C++ mindenképp. C++ egy univerzális szerszám amivel mindenre rá lehet venni a számítógépet. Ám ennek a tudásnak ára van, nem kis időt és erőfeszítést kell belefektess a dologba, hogy rendesen elsajátítsd (2 év minimum).


És igen, létre tudsz hozni gombokat, ablakokat, ám ezt csak azután, hogy már mesteri módon tudsz konzolos programokat írni.

2010. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igazából az utolsó kicsit túloz. Hülyeség, akár korábban is meg tudod csinálni, mert nem muszáj windows.h-val szívni, vannak egyéb frameworkok (pl Qt, Gtk, .NET), amikkel játszi könnyedséggel lehet felkúrni ablakokat. De a nyelv maga valóban nehéz. C# kicsit szerintem könnyebb, és kezdőnek talán jobb, ha nem fanatikus. C meg semmiképpen nem kezdő nyelv, sőt, ha az ember nem különösebben perverz, akkor örüljön, ha soha nem találkozik vele.
2010. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 GipszI ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


Ha gyorsan akarsz ablakos/gombos progit írni, akkor a c#-ot ajánlom, de minenképpen csak miután a c++-t már vágod...

[link]

Ha a fenti linken az objektumelvű alkalmazások részt már kened-vágod, és van legalább egy fél éves gyakorlatod pluszba, akkor nyugodtan kezdj bele a c#-ba.

Bár visual c++-al, meg qt/c++ kombóval is tudsz ablakozni :)

2010. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 GipszI ***** válasza:

Ja és könyvet meg szerintem ne vegyél.

Millió oldal van a neten, ahol találsz tutorialokat, azt meg ki tudod nyomtatni, ha mindenképpen papíros verziót akarsz...

De ha nem boldogulsz, küldj egy privi-t, oszt' küldök neked mailban könyveket (angolul) :)

2010. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! sokat segítettek.
2010. nov. 4. 11:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Abalkokat ne C++ ban hozz létre annak az időszaknak már vége van. Inkább WPF C#-ban, vagy silverlight, ha platformfüggetlenül kell.
2010. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és a tanulási sorrend fordítva van. A magasabb szinttől kell haladni az alacsonyabb felé. Szóval legelőször elég egy scriptnyelv is, mondjuk python, aztán C#, után C/C++ és legvégül assembly, de az már csak tényleg azért, hogy értsd a hardver működését.
2010. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Abalkokat ne C++ ban hozz létre annak az időszaknak már vége van."


Oh, tényleg? :D Erről kérdezd az igazi programozókat inkább, mielőtt okoskodsz.

2010. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!