Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel makró segítségre van...

Excel makró segítségre van szükségem? Hogy csináljak makrót ami rögtön megnyit egy excel. T?

Figyelt kérdés

három kérdésem lenne.

1.

létrehoztam a view>toolbars>command toolbox segítségével egy command buttont amit tök szépen megformáztam.

ha ráklikkelek jobb gombbal nem tudom 1 makrohoz se hozzárendelni, míg ha beillesztek

egy wordart,clipart stb képet akkor jobb gombbal hozzá tudom adni a makrót,(assign macro).

mit tegyek hogy a command button-on működjön?

2.

Ha majd müködni fog a command buttonom szeretném hogy az legyen az első dolga hogy

megkérdezi a felhasználót hogy honnan nyissa meg a forrás(adat) file-t (ctrl+o) ezt hogy csináljam?


3.

mi az a parancs amivel kitudom jelölni azt a tartományt ami tartalmaz adatot?

pl. itt van nálam egy excel amibe van 50 sor adat a p oszlopig, jövő héten ez a táblázat 400ig

fog adatot tartalmzi az ai oszlopig.nekem most csak 50 sor kell legközelebb pedig 400,

ha mindet kijelölöm az azért nem jó mert van egy másik táblám ami szintén 50sort tartalmaz

most holnap meg150-et. tehát 2 excelből kellene 1 csak a tartomány mindig változik.


2010. nov. 8. 15:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!