Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A linuxra lehet programokat...

A linuxra lehet programokat telepiteni? (pl. : videóvágó, youtube dowlander)

Figyelt kérdés
és potolható a windosal szemben? helyettesithető?
2010. nov. 13. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet programokat telepíteni, de nem a Windows-os programokat, hanem a Linux-ra írt programokat. Sok Windows-os programnak van Linux-os megfelelője. (Ubuntu esetén Ubuntu szoftverközpontból tudod telepíteni ezeket a programokat, illetve a Synaptic csomagkezelőből).

YouTube downloader szerintem nincs, én úgy szoktam YouTube-ról letölteni, hogy egyszerűen megnyitom a videót, amit szeretnék letölteni, leállítóm, megvárom míg betöltődik, majd a /tmp mappóból kimásolom az flv fájlt.

Videóvágásra pl. avidemux jó.

Ha valamelyik Windows-os program nagyon hiányozna, a legtöbb futtatható Wine-al.

2010. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy helyettesíthető-e a Windows Linux-al az első sorban a te szükségleteiden múlik....Én kb fél éve váltottam Linux-ra és tökéletesen meg vagyok vele.


De hogy a kérdésedre válaszoljak,igen lehet rá programokat telepíteni és van rá videó vágó és youtube downloader is meg amire csak szükséged lehet.

A legjobb az,hogy nem kell google-ban keresgélned,ugyanis a legtöbb Linux verziónak van szoftver központja,ahol rengeteg programot meg találhatsz amire csak szükséged lehet és egy kattintással telepítheted is....


És ha nagyon muszály,tudsz WIndows-os programokat,játékokat is telepíteni rá PlayOnLinux mevű progival.


De miért nem próbálod ki?

Ingyenes.


A legtöbben az Ubuntut használják és ajánlják.

Nekem személy szerint nem igazán jött be.


AZ én favoritom a PCLinuxOS KDE és Gnome változata.

Gyors,megbízható és a hárdver felismerése,konfigurálása mesze menőleg a legjobb ugyanis Mandriva Linux alapú....


Számomra a WIndows abszolút pótolható a Linux-al.

Nem érzem szükségét hogy WIndows-t használjak.Tökéletesen meg vagyok nélküle...Persze azért kezdetben elég nehéz volt meg szokni a Linux-ot,meg ismerni a könyvtár szerkezetét,fájl kiterjesztéseket,programokat..stb.De kb 1 hónap után már semmi gondom nem volt.

2010. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és Igen!!! ki fogom próbálni és valószínűleg Áttérek a LINUX-ra :-)
2010. nov. 13. 23:08
 4/6 A kérdező kommentje:

ajándékba két vicc :


mi a különbség a windows és a wödör sz-r között??? a vödör sz-rból ki lehet lépni :-)


a windows sz-rt se tud de legalább erölködik


ja és mégegyszer kösz!

2010. nov. 13. 23:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Az "alternatív" programok amúgy nem gagyibbak, sőt néha jobbak, de ami biztos, hogy letisztultabbak és kényelmesebbek.
2010. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
neked is kösz:
2010. nov. 18. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!