Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ki tudna segíteni ebben a...

Ki tudna segíteni ebben a shell scriptben? Feladatom: Írj scriptet, mely megadja a parancssori paraméterben megadott állomány átlagos sorhosszát!

Figyelt kérdés
Meg is csináltam, de nem akar jó lenni (A kód) (#! /bin/sh if [ -f $1 ] then sor=`cat $1 | wc -l` kar=`cat $1 | wc -c` echo `expr $kar / $sor` else echo "a megadott parameter nem létezik. " fi) Sajnos nemtudom miért nem működik.
2010. nov. 16. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam látszólag jól működik.

(Bár megjegyezném, hogy szerintem adj hozzá mégegy plusz sort, mert az utolsó sor után nem szokott új sor lenni, és akkor egyel kevesebb sorszámmal számol)

2010. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hogy pontosítsak a program elindul, de amikor beírom a fájl nevét a program nem csinál semmit, hiába nyomok entert, vagy bármi mást, ki sem lép a programból. Nemtudom mit ronthattam el.
2010. nov. 21. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!