Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Codeblocks vagy pelles c...

Codeblocks vagy pelles c programozásban hogy kell a következő dolgokat előállítani?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy én most bevezetés a programozásba tantárgyon vagyok, és zh-t írunk holnap, de nem nagyon értem mikor bekérünk egy random számot, vagy egy tömbböt fel kell tölteni pl -5 és 55 közötti egész számokkal. Ezeket hogy kell beírni az int után? Illetve az lenne még a kérdésem, hogy pl. ha van olyan kérdés hogy megkell adni a tömbben mennyi prímszám van, vagy hogy mennyi 5 el osztható szám van ezeket melyik prog tétel kell?

Esetleg valaki tudna adni valami képes segítséget?

Codeblocks illetve pelles c vel dolgozunk?


2010. nov. 30. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Most akkor bekérsz, vagy előállítasz? Előállítani a rand() függvénnyel kell, program legelején meghívod a srand()-t így: srand(time(0)), persze ehhez kellenek mindenféle headerek (<ctime> és <cstdlib> talán?).

Tömb és feltöltése:

int tomb[tomb_meret];

for(int i(0); i<tomb_meret; ++i)

tomb[i] = rand()%61-5;


Progtétel amit keresel: számlálás (ha jól emlékszem).

2010. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 5-el osztható számokhoz valóban a számlálás kell.


A prímszámok száma kicsit bonyolúltabb, az egy számlálásba ágyazott lineáris keresés (mivel egy x számról úgy dönthető el, hogy prímszám-e, hogy veszed 2-től sqrt(x)-ig a modulóját, és ha valahol ez 0(ez lesz a keresés feltétele), akkor nem prím.


A véletlen számok generálására az stdlib rand és srand függvényei valók. Ha nem ismered használatukat, google.

2010. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, kedves utolsó, hogy mit tekintünk alapműveletnek. Én a "prim" logikai függvényt alapműveletnek tekintettem, emiatt ez egy szimpla számlálás. Nyílván nem így tették volna fel a kérdést, ha bonyolultabb esetekkel kell foglalkozni.
2010. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!