Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tanácsok Assembly programozáss...

Tanácsok Assembly programozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hahó! Nem vagyok kezdő programozó, inkább csak pályakezdő. A kérdésem pontosítva úgy hangzana, hogy sosem programoztam még Assemblyben. olvasgattam róla, tetszik, matekból és programozásból egyaránt jó vagyok de vajon ha 23 évesen kezdeném el megtanulni csak önerőből, képes vagyok megfelelő szintet elérni benne? Például úgy, hogy még alkalmazzanak is mint Assembly programozót? És van-e egyáltalán rá igény. És szívesen meghallgatom bármiféle Assembly-programozó tanácsát, még ha nem is kötődik a kérdésemhez, mert azt hiszem ők egy külön állatfaj :D márénkérekelnézéstakifejezésért
2010. dec. 30. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok assembly programozó, csak reverse engineering szinten érint a dolog. Szerintem (de kövezzetek meg, ha tévedek) manapság már az Assemblyvel nemigen fogsz munkát találni gyakorlatilag. Nyilván amikor az ember kernelt ír, vagy valami más, nagyon alacsony szinten programoz, szükséges, de elég kevés az esély, hogy oda kerülj.


Autodidakta módon meg szerintem ez az a nyelv, amit lehet, hogy meg tudsz tanulni, de elég kemény munka lesz. Én próbálkoztam, de elég hamar feladtam.


Sok sikert :)

2010. dec. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményt!
2010. dec. 31. 03:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vágjál bele, mert csuda izgalmas! Sok mindent megtudsz a gép működéséről. De önálló programokat nem írnak assemblyben ma már. Általában egy nagyobb program kis részlete készül így, vagy egy új operációs rendszer legmélyebb rétegei, vagy egy olyan hardverközeli programrész, ahol iszonyúan számít a sebesség.
2010. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tetszik is :D
2010. dec. 31. 19:37
 5/8 JulesM111 ***** válasza:
Nem vagyok valami nagy programozó, amit tudok, az is csak c++ világában ér egy kevéskét. Assemblyhez sok sikert, jó dolog, tényleg egy külön állatfaj ,de megéri megismerni, ha van elég ambíciód hozzá, mert jó programozói gondolkodásra fog kényszeríteni.
2011. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
azert keresnek meg, pld. beagyazott rendszerekhez
2011. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem értek egyet az első hozzászólóval, ugyanis nagy cégek: EICSSON, SIEMENS, LG ... sorolhatnám, a mai napig alkalmaznak assembly programozókat! Az autóipar megbízható mikrokontrollereinek programozása esetén ( Audi, Mercédes ), pedig szinte kizárólag assemblyben írják az ABS vezérlés és hasonló finomságok kódját! Mivel itt elengedhetetlen a megbízhatóság pontosság ellenőrizhetőség gyorsaság.


Tehát vágj bele öregharcos! Keress egy gyakran alkalmazott mikrokontrollert pl. AVR / PIC és töltögess fel rá dolgokat, és vezérelj! Sok sikert!


[link]


[link]



Pár link assemblyről :) Teljes könyvek! Hajrá!

2011. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is hasznos az asm. Robotokat mással nem is nagyon lehet programozni, és manapság sok robot van használatban (Gyárak, kórházak, bányák, stb)
2012. ápr. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!