Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mondanátok egy c fordító...

Mondanátok egy c fordító programot Windows 7-re?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
MinGW.
2011. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy a Windows 7 kernelt c-ben írták? Miért nem c#-ban? Lehetne C#-ban írni kernelt? Vagy nem? És esetleg valami újabb fordítót nem tudnál mondani?
2011. jan. 9. 08:59
 3/10 anonim ***** válasza:

A MinGW elég új, a gcc Windowsos portja, azt meg folyamatosan fejlesztik. De a Visual Studio-hoz is kapsz fordítót, msvc néven ha jól sejtem.


A kernelt nem tudjuk miben írták, mivel zárt. De sejthető, hogy a magja C (igen, a kernel magja), a többi része meg C, C++, akármi. C#-ban is lehet kernelt írni, csinálták is már, asszem Singularity néven? Csak általában nem írnak új kernelt, hanem a meglévőt foltozgatják.

2011. jan. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Esetleg valami leírást tudnál adni, hogyan programozzák a kernelt? Nagyon érdekel az hogyan indul, működik és a többi.

Szóval esetleg valami ebookot vagy ilyesmit tudnál mondani, ami a kernel felépítését, hogyan kell programozni, meg a többit magyarázza? És, ha lehet akkor c#-os könyv legyen, mert azt tanultam, de ha csak c-ban van leírás, akkor az is jó.


A fordítóról pedig:

Én valami komplettebb, komolyabb fordítóra gondoltam, ami olyasmi mint a visual studio.

2011. jan. 9. 10:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Azé C#-ban kernekt írni merekdek lenne. Így is lassú erőforrásigényes a windows, hátmég úgy milyen lenne...


C#-ot hogy tanultál C nélkül?


Nézegess Linux kerneleket, azok nyíltak.

2011. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

C# nem lassú, ha nem úgy programozod. Nyílván egy kernel az natív kódra fordulna.


C#-nak semmi köze a C-hez (hasonlít a szintaxisa, de tényleg ennyi), abszolút jót is tesz, ha C-tudás nélkül tanulod.


Ha nézegeti a kernelt attól jobb lesz? Elméleti tudás nélkül csak azt fogja látni, hogy egy rahedli kód, és semmit nem ért belőle.


Kérdezőnek pedig mégegyszer: a Visual Studio az egy IDE. Integrált fejlesztőkörnyezet. A fordítója pont olyan egyszerű, mint a gcc, csak más a neve. Ha IDE-t szeretnél, akkor a Visual Studio Express nagyon jó választás, de hasonlóan jó a QtCreator is (most már, a régi verziók szarok voltak, vagyis lassúak). Amit nem az a mindenféle Java-ban, Javahoz írt környezetek (NetBeans, Eclipse), és az ilyen baromira amatőr fosok, mint a DevC meg a CodeBlocks. Kernelprogramozásról én nem tudok könyvet, de ha rákeresel, 100%, hogy találni fogsz. Egyébként érdemes előtte operációs rendszer elméletet tanulni.

2011. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző:


Értesz egyáltalán a programozáshoz? Tudod, hogy az általad beírt kód hogy fordul le? Mi lesz belőle? Milyen lépéseken megy át? Min fut?


Hogy a C#-nak nincs semmi köze a C-hez? Hogy jobb, ha egyből egy magas szintű OO nyelven tanulja meg a programozást? Hülye vagy te?

2011. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Menjünk sorban:


>Értesz egyáltalán a programozáshoz?


Amennyire a korom engedi (23) igen, értek.


>Tudod, hogy az általad beírt kód hogy fordul le?


Ismerem a fordítási folyamatokat. Egyszerűbb fordítóprogramot is írtam már.


>Mi lesz belőle?


Mikor mi. A fordítás csak azt jelenti, hogy egyik nyelvről a másikra, légyen az C (sok nyelv fordul C-re), valamiféle bytekód vagy az adott platform natív kódja.


>Milyen lépéseken megy át?


Ezt már fentebb kitárgyaltuk.


>Min fut?


Látszik, hogy már te sem tudod, mit akarsz kérdezni. Min fut? Ami hajlandó futtatni.


>Hogy a C#-nak nincs semmi köze a C-hez?


Bizony, nincs. A C++ nagy hatással volt a C#-ra, amire meg nagy hatással volt a C, tehát közvetve persze van köze, de közvetve kb minden nyelvnek minden nyelvhez van köze. A C# szintaxisa azért hasonlít, amiért a Java-é is: hogy ismerős legyen, azt ne kelljen tanulni, könnyebb legyen az átmenet.


>Hogy jobb, ha egyből egy magas szintű OO nyelven tanulja meg a programozást?


Igen, jobb. Tisztább, szebb elméletet kap. Bőven ráér a "mélyvízbe" ugrani, ha muszáj vagy ha érdekli. A C nem egy kezdőbarát nyelv, nagyon nem.


>Hülye vagy te?


Nem.

2011. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülye kérdés, igaz hogy kezdő vagyok, de a kérdésem az, hogy most váltottam visual studio 2010-re és azon tanulom a C nyelvet. A gond az, hogy ami a könyvekben van, az jó meg minden, de viszont amint elindítom az elkészült programot be is záródik. Mit kell beírni, hogy várjon mondjuk egy enterre a program? Tehát a c-ben minek a megfelelője, ami a C#-ban a Console.Read()
2011. jan. 9. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:
scanf() a beolvasás, tudtommal. De a system("pause"); is működik.
2011. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!