Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Windows alkalmazásokat szeretn...

Windows alkalmazásokat szeretnék készíteni c++-ban teljes mértékben kezdő vagyok csak cmd-ben futó 2 db programot tudtam készíteni eddig. Valami támpont hogyan, mit kell tudnom hozzá, hogy tudjak készíteni csinos programot is ne csak cmd-be fusson?

Figyelt kérdés
Amugy az egyik program meg kérdezi a neved és üdvözöl a másik pedig egy összeadást elvégző program.
2011. ápr. 18. 21:17
 1/4 anonim válasza:

Vegyél egy könyvet a programozásról.

És mondjuk töltsd le a mingw developer studio-t ( [link]

És ezt másold be:

include <iostream>

#using namespace std;

int main(){

int nev;

cout <<"Mi a neved";

cin >> nev;

cout <<"Udv" << nev;

}


A masik pedig:

include <iostream>

using namespace std;

int main(){

int a,b,c;

cout <<"Elso szam";

cin >> a;

cout <<"Masodik szam";

cin >> b;

c=a+b;

cout <<"Az osszeg" << c;

}

Ha valamit pofázik, akkor szólj, mert nem próbáltam ki.

2011. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem tudok c++ ul de c ben az int az szám a név az meg átlag betűkből áll szóval én nem tudom összekapcsolni!

lehet hogy a c++ ezt is tudja!

2011. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én se futtattam le de szerintem jó a kód! a c++ ban akkor valószínűleg másképp van :)
2011. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyerekek ti mégis miről beszéltek? De komolyan, nézem és nem tudok rájönni, hogy mégis hogy keveredtetek ide.


Kérdező: leszedsz egy keretrendszert és egy azt támogató IDE-t (.NET + Visual Studio, Qt + QtCreator), és összekattintgatsz egy ablakot. Aztán példák hosszú során keresztül megtanulod kezelni.

2011. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!