Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal-ban "openGl-ezni"...

Pascal-ban "openGl-ezni" szeretnék, hol találok lehetőleg magyar leírásokat hozzá?

Figyelt kérdés
a pascal-al már egy jó ideje foglalkozom, de kisebb játékokat szeretnék összedobni.
2011. jan. 24. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

sajna így hirtelen nem találtam magyar leírást, viszont ha picit értessz angolul, ezzel nem lessz problémád:

[link]

2011. jan. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jé, találtam mégis:

[link]

nem néztem át, de első blikkre jónak tűnik.

Első voltam

2011. jan. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Régóta foglalkozom az opengl-el de nem nagyon emlékszem jó magyar jegyzetre,(mellesleg directx-ből sem emlékszem hogy lenne jó magyar induló)főleg nem pascalban. Nincs szerencséd mert a leginkább C++ ban vannak oktató dolgok hozzá.

Rászántam kb 10percet a keresésre de sajnos nem találtam az első válaszoló által írtnál jobbat [link] a szomorú az, hogy ez szinte semmire nem elég az elinduláshoz.

Javaslom, ha szeretnél a 3d grafikával mélyebben foglalkozni tanuld meg először a C++-t ha más régóta pascalozol gyorsan fogsz vele haladni.(a direcx api-hoz is c++ tudás szükséges.

Én anno innen sokat tanultam [link] a példaprogramok megvannak pascalban is de a tutorial alapvetöen c++ ban magyaráz.

Egyébként a fejlődés valahogy úgy működik, hogy megtanulod az alapokat és kiismered az opengl-t. Ez elegendő ahoz, hogy az új teknológiák dokumentációját megértsd így tudod használni azokat(shaderek, mapping stb).

Egy komolyabb játékokat szeretnél írn isokat lehet tanulni régi nyílt forráskódú enginekből, itt természetesen nem a legújabb teknikákat használják de sokat lehet tanulni a profiktól.

2011. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!