Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Basic 2010. Amikor...

Visual Basic 2010. Amikor elinditom a programot nem írja ki egyből pl a Dátumot. Folyt. Köv?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy egy label-nak megadtam hogy a dátumot mutassa, de mikor fut a program, csak akkor mutatja amikor rákattintok. Azt szeretném elérni, hogy egyből a program futtatása után mutassa kattintás nélkül.


Private Sub Label2_Click_1(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Label2.Click

Me.Label2.Text = Date.Now

End Sub


"Label2_Click_1" Ezt kéne esetleg valamire átírni? mert szerintem ez a gondja. És ha igen, akkor mire?


2011. febr. 4. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Me.Label2.Text = Date.Now

Ezt a kódot rossz helyre raktad.

Mindjárt megnézem, hogy kell csinálni, mert én régi Basicot használtam és ezer éve.

2011. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Public Class Form1


Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

Me.Label2.Text = Date.Now

End Sub


End Class

2011. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Form1 ezt értelemszerűen cseréld ki arra a névre, ami a te formod neve.

Tehár a form betöltésekor írod a dátum a labelbe.

2011. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sőt! Így jobb!


Private Sub Form1_Activated(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Activated


Me.Label2.Text = Date.Now.Millisecond


End Sub

2011. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jah ezt tötöld az előbbiből!

.Millisecond

2011. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már fáradt vagyok és csak most látom, hogy te azt akarod, hogy mindig ki legyen írva a pontos idő. Pill.
2011. febr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos én csak így tudom megoldani...Majd esetleg jön valaki aki jobban ért hozzá és mond jobb megoldást...

Szóval:

Beraksz egy timert és ez a kód:


Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

Me.Timer1.Enabled = True

End Sub


Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick

Me.Label2.Text = Date.Now

End Sub

2011. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad volt, rossz helyre irtam. Label-re irtam és nem a form1-re.
2011. febr. 4. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!