Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen könyvet ajánlotok,...

Milyen könyvet ajánlotok, kezdő c#?

Figyelt kérdés

Középiskolába most tanulom a C# programozást és szeretném fejleszteni a tudásomat.


Arra lennék kíváncsi hogy milyen könyvet ajánlotok?

lehet magyar és angol is.


Ti miből tanultátok meg?


2011. febr. 15. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a netről tanultam meg :) Leülsz egy Visual Studio (express) elé, eldöntöd mit akarsz megvalósítani, lebontod részproblémákra, ezeket a problémákat megoldod (saját kútfőből vagy google segítségével, nem szégyen mások megoldásait átvenni, sőt kifejezetten erény a programozónál).
2011. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attol függ hogy kezdő programozó vagy vagy tanultál már valamilyen nyelvet.

Ha kezdő vagy ajánlom hogy inkább valamiféle könyvből tanuld meg a programozás alapjait, magát a szemléletmódot, aztán jöhet a c# szintaxis stb egyszerű példaprogramokkal.

Ha már van fogalmad ezekröl a dolgokról akkor belecsaphatsz a .Netes fejlesztésbe ahol a c#-ot fogod használni (javaslom hogy .Net 2.0val kezd el és úgy lépkedj feljebb hogy megismerd a 3.0,3.5 és 4.0ás újdonságokat mert egymásra épülnek sokkal könyebb lesz megérteni.

Ha már ismersz programozási nyelveket akkor elég megtanulni a C# szintexist és egyedi nyelvi elemeket.

Én más sok nyelvet ismertem a c# előtt de amit elsőre kidobott a google magyar nyelvü könyvet jonak tünik.

[link]

.Netes tutorialokkal pedig folyót lehet rekeszteni a neten. Jó tanulást.

2011. febr. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!