Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozónak milyen...

Kezdő programozónak milyen nyelveket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék OKJ-s Web-programozó képzésen részt venni az évben (igen, ismerem a mellette szóló érveket és ellenérveket, sajnos a környéken nincsen jobb lehetőség, főiskolára/egyetemre nem tudok menni, egy felsőfokú szakképzésért pedig nem fogok elköltözni 400km-re), de nem úgy akarok oda menni, hogy lövésem sincs a dolgokhoz. A legalapabb dolgokat tudom html-ben, de nagyjából ennyi, de erről azt hallottam hogy már elavult és már nem is nagyon használják. Milyen nyelveket érdemes átnéznem vagy tanulgatnom? Melyek a most legelterjedtebb nyelvek? Flash, java ? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 18. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
[link] Remélem aktuális illetve segít.
2011. febr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

web programozáson valószínűleg PHPt fogsz tanulni, szerintem kezd azzal.

A HTML nem elavult, minden weboldal abban készül.... legalábbis részben. Mellé még ha tudod a PHPt, Javascriptet, SQLt, CSSt azzal nem jársz rosszul. :D

2011. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tanulj: php, html, css, javascript, flash/actionscript, esetleg java(ee), asp.net, silverlight.
2011. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sorrend esetleg? Nem tudom mennyire épülnek egymásra ezek a nyelvek, már ha egymásra épülnek. HTML, PHP, Javascript.. Ez így oké?
2011. febr. 18. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát a html+css ugye a weboldalak alapja. A javascript meg a php az már kettéágazás, az egyik a szerveroldali oldalgenerálást teszi lehetővé, amivel mindenféle szerveroldali infókhoz férsz hozzá (például ellenőrizgetni tudsz mindenfélét), a javascript pedig az interaktívabb weboldalkészítést teszi lehetővé. Tehát html+css, aztán ahogy érzed :) Igazából párhuzamosan érdemes a php+js-el haladni.
2011. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

Ha van kedved nézd meg ezt az oldalt, nem ingyenes, 1000 Ft.

Ezért a pénzért megtanulod videókon keresztül a HTML, PHP, MySQL, AJAX alapjait.


[link]

2011. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel webfejlesztő szeretnél lenni elsősorban nem árt picit belenézni alapvető hálózati ismeretekbe, hogy egyáltalán tudd hogy müködik az egész nem szügséges mélyen belemenni azért.

A PHP és a javascript ami a kódolás része előbbi szerver oldalon másik kliens oldalon. Ezen kívül http és css ezek a fogalmak a weblapod külsejéhez, formázásához kapcsolódnak. Szerintem érdemes az alapokat elsajátítani ezekből majd egyesével mélyebbre belemenni mikor már átlátod valamennyire az egészét.

Ennek van microsoftos megfelelője ahol a php rész asp.net re cserélődik ami egy szerver oldali webfejlesztő keretrendszer, C#,c++,java,visual basic és még ezernyi nyelven lehet benne fejleszteni főleg a VB és a C# tábor népes.

A flast és silverlightot elég speciális esetekben célszerű csak használni.

Összefoglalva tehát szerintem alap hálózatok tudás és PHP,javascript,html,css nagyon jó alap. Sorrendet szerintem nagyon nem lehet felállítani olyannyira épülnek egymásra, hogy minden weboldalnál használod mindet de külön is tanulhatók.

2011. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Jelenleg a html ismereteimet frissítem, aztán PHP és még nagyon megtetszett a C#, abban próbálkozok.
2011. febr. 19. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!