Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozónak gondjai HELP?

Kezdő programozónak gondjai HELP?

Figyelt kérdés

Most kezdem a programozást, sajna itthon egyedül.


Értek már egy s mást a gépekhez, de programozni nem tudok.

Nézegettem interneten könyveket ebookokat és egyiken megakadt a szemem mert az pont nekem lenne való (kezdő)


C ben programoznék mert sok helyen ezt ajánlják.


letöltöttem a BloodShed Dev C++ -t. Ebben sima C-ben is tudok prograozni (ha jól informálódtam)


[link] ez az az oldal ahonnan tanulnám (vagyis egy pdf-fájl)


Első feladat a HElló világ lenne. De nem akar összejönni hibák miatt nem fordítja le meg nem is futtatja.


Megnyitom a Dev-C++ -t

Fájl -Új- Forrásfájl.

És ebbe az új forrásfájlba beírom ezt ugye:


#include <stdio.h>

void main(){

printf("Hello vilag!");

}


Nyomok egy olyan gombot hogy Fordítás és Futtatás. (mert ugye ez következik)


elmentem valami.c névem az asztalra. lefordítja de nem csinál utána semmit se.

Az asztalon megjelent egy valami.exe fájl, de ha erre kattintok akkor se történik semmi se. nem írja ki sehol se hogy HELLO VILAG


"Fordító üzenetei " között egy waring áll:

warning: return type of 'main' is not `int'


segítsetek pls.


Az a könyv amit belinkeltem megfelel egy kezdőnek?


2011. okt. 26. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs ott semmi baj. A programod annyira gyorsan fut le hogy elvileg csak a felvillanó fekete dos-parancssor ablakot látod. Ugye látod?


Ha a kimenetet el is szeretnéd olvasni akkor meg kell állítanod egy gombnyomás-ig a programodat mielőtt leáll.


#include <stdio.h>

void main(){

printf("Hello vilag!");

printf("... ja és pressz eni kéj!");

getchar(); // egy gomb lenyomását várja

}


A "warning: return type of 'main' is not `int'" pedig nem hiba hanem arra figyelmeztet, hogy a programnak nincs visszatérési/kilépési értéke (általában hibakód) amit más programok szükség esetén használhatnának.

2011. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

amit linkeltem ebook-ot hát az szerintem nem kezdőnek való. egy mukkot se nagyon értek belőle :(


tudnátok olyan könyvet linkelni ami kezdőnek megfelel és elvisz egészen középszintig?

2011. okt. 26. 11:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Lagzi István - Előadások "C programozás alapjai" 2011


Az előadásainak írott változatát megtalálod az ELTE honlapján, de ez ne ijesszen meg:


[link]


(alul katt a 'Teaching'-re, aztán a cím után a 'html'-re)

2011. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!